Najnowsze dane sanepidu. Kolejny przypadek COVID-19 w powiecie pruszkowskim

Region

Do ośmiu wzrosła liczba potwierdzonych laboratoryjnie infekcji koronawirusem w powiecie pruszkowskim. Stabilniej sytuacja wygląda w powiecie grodziskim. Liczba zakażeń i nachorowań nie zmieniła się od wczoraj.

Z raportu pruszkowskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że w porównaniu ze stanem z niedzieli mamy kolejne potwierdzone laboratoryjne zakażenie. W sumie to już osiem przypadków. Dobra wiadomość to brak osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 767 osób, w tym po powrocie z zagranicy. W domowej kwarantannie przebywa 241 osób.

Stabilnie sytuacja wygląda w powiecie grodziskim. Z danych sanepidu z godz. 13.00 wynika, że liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi 912. W domowej kwarantannie pozostaje 188 osób. Trzy osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem (o jedną mniej niż wczoraj). Nie wzrosła liczba potwierdzonych przypadków COVID-19. Nadal chodzi o cztery osoby.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 32

32 odpowiedzi na “Najnowsze dane sanepidu. Kolejny przypadek COVID-19 w powiecie pruszkowskim”

 1. CZvD pisze:

  Osiedle Staszica. Dragon. Corrado. Trzymajcie się!

 2. brdzisław komoruski pisze:

  POlszewickie szczochy wyją na każdym forum

  • lefry pisze:

   A bezmózgowe PISiaki prą do wyborów, bezczelnie narażając zdrowie i życie Polaków – po trupach byle do totalnej wladzy!!!!!!!!!!!

 3. Marina UA pisze:

  Po co PISiory ściągają tych nosicieli z zza granicy ja nie rozumiem ?

 4. Anonim pisze:

  Niemożliwe jest żeby ktoś odebrał tel w sanepidzie pruszkowskim, czyżby coś się stało…

 5. Ja pisze:

  W Piastowie policja nie kontroluje kwarantanny mają to w D…. opieka społeczna nie istnieje

  • Janusz pisze:

   W Piastowie to hulali zabójcy ludzi chronieni przez policjantów z Piastowa i Wyszkowa. Dobre czasy. To ludzie, którzy na Działkowej zamordowali dwóch ludzi. Oni byli chronieni, wystarczy posmarować.

 6. Pan Jaweł pisze:

  16 marca wróciłem zza granicy i do dnia dzisiejszego policja ani razu nie skontrolowała czy przebywam w domu. Fajna ta kwarantanna 🙂

 7. Mieszkanka Pruszkowa pisze:

  Co z komentarzami pokazujacymi jak działają służby w tym kraju podczas epidemii. Jesteście niewiarygodni !

 8. paca pisze:

  „Dobra wiadomość to brak osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia”.
  Gdyby wszyscy zakażeni zmarli (tfu tfu) wtedy można by obwieścić triumfalnie: nie ma już zarażonych.
  To jest mniej więcej ten sam typ rozumowania. Ja bym chciał dowiedzieć się że zarażeni byli hospitalizowani i zostali wyleczeni.

  • Seez pisze:

   A ja bym chciał Teslę

  • Zz pisze:

   Nie każdy zarażony musi być hospitalizowany.

   • paca pisze:

    I to jest ta dobra wiadomość ? Kiedy za złamanie kwarantanny zaledwie (czyli mówi o tych którzy ewentualnie mogą być chorzy) grożą wysokie kary zostawianie definitywnie zarażonych w domu „na telefonie” jest igraniem ze zdrowiem reszty.

  • Zed pisze:

   To bardzo dobry przykład kiedy opieranie się na domysłach tworzy fake newsy. Osoby zmarłe z powodu koronawirusa ujmowane są w osobnej kolumnie wliczanej do całkowitej liczby przypadków zarażeń.

   • paca pisze:

    No i co ? Są w oddzielnej kolumnie. A w kolumnie hospitalizowanych zarażonych będziemy mieli 0. Radocha. Jesteś specjalistą w wybieraniu korzystnych współczynników. Uczen Morawieckiego ? On sam tworzy własne przeliczniki z których wynika że jesteśmy lepsi od reszty świata.

   • aaa pisze:

    W Polsce w zeszłym roku umierało codziennie ponad 1200 osób, była to największa od wielu lat liczba zgonów w Polsce, w tym roku dzięki PiS pobijemy ten rekord.

 9. Wacek pisze:

  Wczoraj w powiecie Pruszkowskim było 16 hospitalizowanych, a dziś nie ma ani jednego? Coś to kupy się nie trzyma.

  • kira pisze:

   dane jak zwykle z sufitu, nawet nie sprawdzają tylko walą na oślep

  • koło pisze:

   czy wy myślicie że sanepid to ogarnia? nie bo tam pracują ludzie bez wykształcenia, pielęgniarek tam brak, panie świetliczanki i nie znają się na niczym

 10. Mieszkanka Pruszkowa pisze:

  Szkoda tylko , że przez cały dzień nikt nie odbiera telefonów w pruszkowskim sanepidzie. Proszę zatem o odpowiedź na pytanie: jakie są procedury poboru wymazu z nosogardzieli u chorego z potwierdzonym koronawirusem i przebywającego w kwarantanie domowej. Czy pozostawienie sprzętu pod drzwiami mieszkania jest zgodne z procedurą?

 11. Krystian pisze:

  A po co nam oficjalne dane? Dobrze wiemy, że testów jest za mało. Po ulicach miast i wsi chodzi tysiące osób z koronawirusem. Co robi rząd? Niewiele. Część osób podejrzewa, że obecne statystyki publikowane są pod nadchodzące wybory. Wielu nie wierzy Dudzie i Morawieckiemu. A jak jest naprawdę nikt nie wie.

  • a'tomek pisze:

   Bzdety!

   • Zed pisze:

    Wielu komentujących tutaj okazuje tak żenujący poziom wiedzy, iż niektóre wypowiedzi o spiskach, ciemnych liczbach itp. można traktować jak występy kabaretowe. Gdyby nie tragicznie smutna materia nawet można by było się pośmiać.

    • xxx pisze:

     Widzem, cyrk to mało

    • Grzegorz pisze:

     Czy braki w zaopatrzeniu szpitali to spisek, czy gorzka prawda? Wystarczy zapytać znajomych lekarzy, pielęgniarek, kierowców karetek i laborantek jak rząd dba o służbę zdrowia i o chorych,..

 12. Lolo pisze:

  Więcej jest przypadków tego dziadostwa bo Polacy mieszkający za granicą przypomnieli sobie teraz O polsce i wracają do Polski a skąd wiedza że nie są już zakażenia powinna być kwarantanna 21 dniowa w tym kraju co przebywali pół życia granice powinny być całkowicie zamkniete dla wszystkich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły