Najlepsi maturzyści z nagrodami

Region

Matury już dawno za nami. Mimo to władze powiatu nie zapomniały o wybitnych absolwentach. Najlepsi tegoroczni maturzyści otrzymali nagrody i listy gratulacyjne.

Dziś rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Jednak my wracamy jeszcze do absolwentów a dokładniej maturzystów, którzy niebawem pójdą na studia. Aż 13 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat pruszkowski uzyskało wyniki z matury (wszystkie egzaminy podstawowe) na poziomie powyżej 90 proc. Takie osiągnięcia nie mogły nie zostać niedocenione. Wybitni maturzyści otrzymali nagrody od starosty.

Wręczenie dyplomów odbyło się na sierpniowej sesji rady powiatu pruszkowskiego. – Jak co roku o tej porze spotykamy się z najlepszymi maturzystami na posiedzeniu rady powiatu. Chciałabym przypomnieć, że są to maturzyści, którzy kończyli szkoły prowadzone przez powiat pruszkowski – mówiła na sesji Małgorzata Kucharska, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Powiatu Pruszkowskiego. – Maturzyści, którzy z części obowiązkowej ze wszystkich egzaminów otrzymali minimum 90 proc., czyli z trzech pisemnych egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka nowożytnego i dwóch ustnych z języka polskiego i języka nowożytnego. To nie jest taka prosta sprawa. Dlatego ogromnie cieszymy się, że mamy tak liczną grupę uczniów, którzy taki wynik uzyskali – dodała.

Zgodnie z regulaminem Nagrodę Starosty otrzymuje jeden uczeń z danej szkoły, który uzyskał najwyższą procentową ilość punktów. Warunek jest jeden wynik musi być większy niż 90 proc. – Zapraszamy do nas absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Witolda Dębskiego. Witold otrzymał 95 proc. Kolejny wyróżniony to Marek Steele-Zieliński z Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana. Marek uzyskał 90,6 proc. – poinformowała Kucharska.

Na jakie uczelnie i kierunki wybierają się najlepsi? – Ja wybieram się na kierunek Computer Science na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej – powiedział Witold Dębski. Marek Steele-Zieliński wybrał zupełnie inna ścieżkę. – Ja wybieram się na studia politologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Może zobaczę więc państwa za parę lub paręnaście lat – zwrócił się do radnych.

Wyróżnienia od starosty otrzymali również inni uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Ich wyniki matur również przekraczają lub są równie 90 proc. Oto lista wyróżnionych:
– Sylwia Lach 94,8 proc.
– Anna Kozioł 94,0 proc.
– Ewelina Deptuszewska 93,2 proc.
– Dominika Pajka 92,6 proc.
– Piotr Olczak 92,0 proc.
– Daria Stańczyk 91,8 proc.
– Karolina Ryczałek 91,2 proc.
– Cezary Zbudniewek 91,2 proc.
– Michał Jacyniuk 91,0 proc.
– Rafał Cieślak 90,40 proc.
– Aleksandra Szczepańska 90 proc.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.