Najbliższe dwa tygodnie to nie ferie

Pruszków

Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch apeluje do młodzieży o spędzenie najbliższych dwóch tygodni w domach i nie spotykanie się dużymi grupami. – Słuchajcie zadbajcie o siebie, unikajcie skupisk ludzkich, nie spotykajcie się ze sobą. Pozostańcie najlepiej w domu. Dlaczego? Dlatego, że mamy sytuacje wyjątkową – mówi Makuch.

Informacja o zamknięciu szkół na dwa tygodnie ucieszyła wielu uczniów. Wolne od nauki to dla nich dodatkowe ferie. Jednak wszyscy zgodnie podkreślają, że w czasie najbliższych dwóch tygodni powinniśmy ograniczyć spotkania z innymi oraz wyjścia. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci i młodzieży.

Niestety głównie młodzież do tematu podchodzi lekceważąco. W galeriach handlowych można spotkać grupy młodzieży. Ale również dorośli całymi rodzinami przyjeżdżają na zakupy. – Ludzie siedzicie w domach! Nie latajcie po galerii po bluzki i gazety. To nie jest towar pierwszej potrzeby, da się bez tego żyć. Jak do tej pory pielgrzymki całymi rodzinami z dziećmi! Trzeba uświadomić ludzi bo chyba nie dociera powaga sytuacji – napisała do nas Paula.

O rozwagę zaapelował również prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. Na swoim profilu wrzucił film, w którym zwraca się do pruszkowskiej młodzieży. – Słuchajcie wielokrotnie słyszeliście, że dwa tygodnie przerwy w szkole to nie ferie i nie wakacje . I nie denerwujcie się, ale ja wam powiem dokładnie to samo. Słuchajcie zadbajcie o siebie, unikajcie skupisk ludzkich, nie spotykajcie się ze sobą. Pozostańcie najlepiej w domu. Dlaczego? Dlatego, że mamy sytuacje wyjątkową – mówi Makuch. – Teraz musicie wykazać się dojrzałością i musimy przetrzymać ten wyjątkowy okres. Słuchajcie nie denerwujcie się na funkcjonariuszy pruszkowskiej straży miejskiej za to, że przyjeżdżają na interwencje i proszę żebyście się rozeszli. My wszyscy dbamy o wasze bezpieczeństwo – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 31

31 odpowiedzi na “Najbliższe dwa tygodnie to nie ferie”

 1. r14 pisze:

  To znaczy że będzie ogłoszony stan wyjątkowy

 2. zez pisze:

  Wybory będą musiały być przełożone – ocenił prezydencki doradca, profesor Andrzej Zybertowicz.

 3. Kasia pisze:

  Może Pani Dyrektor poradni w Pruszkowie weźmie odpowiedzialność za swoje nieprzemyslane czyny. Od dawna dziwnie się dzieje w tej poradni…Czas się przyjrzeć Pani. Dyr.

  • Lusia pisze:

   Masz racje , kiedyś była inna Pani Dyrektor i poradnia funkcjonowała normalnie . To co się tam teraz dzieje to skandal . Ryba psuje się od głowy taka prawda .

 4. Waszek pisze:

  Przesunąć termin składania podań o przyjęcie do szkół.

 5. Katarzyna pisze:

  Pewnie inne sprawy są teraz dużo ważniejsze, ale nie zwalnia nas to od dbałości o poprawność językową, szczególnie w tych miejscach, które chcą mieć wpływ na odbiorcę – czy do takich nie należy WPR24.pl?
  W tym tekście są 4 błędy ortograficzne (w tym jeden powtórzony, więc razem 5). To naprawdę nie wypada 🙁

 6. Asia pisze:

  A co z rekrutacją do przedszkoli i podstawówek? Dlaczego termin nie może zostać przesunięty, jak to zrobiły inne miasta? Rodzice zamiast siedzieć z dziećmi w domach będą chodzić po przedszkolach!

 7. Iwo pisze:

  Te same dzieci które powinny pozostać w domu korzystają z usług poradni?????? Żartujecie????

  • Alicja pisze:

   Dokładnie tak. Starostwo w Pruszkowie się zamknęło, ale poradnia, która podlega pod nich ma pracować, przyjmować dzieci. Wg nich to w porządku, bo bez zaświadczenia o dysleksji nie da się przeżyć epidemii.

 8. lennox pisze:

  Poradnia Psych-Ped nie została zamknięta, choć zgodnie z rozporządzeniem zamieszczonym w Dz.U. – poz 410 nie widnieje jako placówka określona w wyjątkach.
  Natomiast na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach jest informacja, że zawieszenie zajęć nie dotyczy Poradni.
  Przepisy pisane na kolanie, jak to w rządzie PiS. Ktoś to tam ogarnia ???

 9. R14 pisze:

  WSZYSTKI KRAJE OŚĆIENNE OGŁOSIŁY STAN WYJĄTLOWY ale nasz kaczora kraj PiS owski NIC . Na co czekacie pisiory

 10. Anonim pisze:

  Owsikowe wychowanie

 11. Przemęczony pracownik służby zdrowia pisze:

  OBYWATELE I OBYWATELKI LUDU PRACUJĄCY : w placówkach służby zdrowia brakuje podstawowych środków ochrony przed koronawirusem, pracownikom wydano polecenia żeby TYLKO używać odzieży ochronnej i masek w wyjątkowych przypadkach gdyż są braki, pracownicy służby zdrowia są przepracowani i przemęczeni ale jest prykaz żeby dalej pracować gdyż są braki personelu. Nasza służba zdrowia jest nie przygotowana na takie wyzwanie. W rządzie już planują ogłoszenie STANU WYJĄTKOWEGO, wojsko szykuje gotowość, niebawem będzie ograniczenie dostępu do stolicy z uwagi na najważniejsze instytucje państwowe i ambasady. Duże centra handlowe będą pozamykane Taki miałem sen a moje sny się sprawdzają i przekonacie się wkrótce …….. TO NIE JEST ŻART !!!

 12. Aga pisze:

  Pracuje w galerii Warszawskiej dużo ludzi chorych przychodzi na zakupy puki będą galerie czynne to ludzie będą krążyć i roznosic bakterie niestety sami sobie winni

 13. Zła pisze:

  Pracuje w galerii są tu dzikie tłumy ludzi robiących zakupy kaszlą i kichają nie patrzą zupełnie na innych my pracujemy i narazamy się żeby taki chory delikwent kupił sobie papier do tyłka i ryż na 4 dni ludzie jesteście bezmyślnie myślicie że w galerii jesteście bezpieczni

 14. Mirosław katolik pisze:

  Prosimy nie o apel, ale o zamkniecie galerii. Młodzież jest teraz bezmyślna i głupia. Można jej tłumaczyć jak „grochem o ściane „.

 15. Sylwek pisze:

  czy Poradnia została zamknięta? chodzą słuchy, że nie. gdzie tu sens?

  • Ja pisze:

   Niestety nie, chyba „góra” nie wie na czym polega praca w Poradni i dopiero jak się koronawirus tam pojawi i zarządzą kwarantannę, to się zdziwią…. :/

  • Pracownik Poradni pisze:

   Tak. Pracujemy. Mamy przyjmować dzieci. Zawieszone zostały tylko zajęcia grupowe. Uważam, że to skandal. Dlatego też w porozumieniu z rodzicami dzieci, dbając o bezpieczeństwo swoje, mojej rodziny, moich klientów i ich rodzin odwołuje również zajęcia indywidualne.

 16. Anita pisze:

  Nakłońcie nauczycieli do nauki przez Librusa lub inne dzienniki, niech zadają dzieciom zadania, naukę żeby miały jakieś obowiązki to nie będą się nudziły. A nauczyciele chyba i tak dostają pensję więc mogliby coś od siebie dać.

 17. gość pisze:

  republika kolesi i „konkursy na stanowiska”

 18. Gimbus pisze:

  HAHAHAHAHAHAHA….
  Zapraszam szanownego Pana Prezydenta na skate park na osiedlu B.Prusa.
  Takie gadanie to sobie można w buty wsadzić.

 19. obywatel@biedny szary pisze:

  Nie wygłupiaj się.

 20. Ewa pisze:

  Młodzież podchodzi lekceważąco? A władze nie widzą nic niewłaściwego, że poradnia psychologiczno- pedagogiczna pracuje i przyjmuje duże ilości dzieci, odbywają się zajęcia grupowe. To jest w porządku w obliczu epidemii???

  • kibicemks@wp.pl pisze:

   Poradnia podlega pod powiat. Miasto działa super.

   • lennox pisze:

    Przestań. Powiat nic tu nie ma do zrobienia. Podlega w tej materii pod przepisy MEN i powinien je wykonać, tyle że te przepisy publikowane w różnych źródłach, o czym powyżej napisałem, różnią się, he, he… W końcu to rząd PiS.
    A czy miasto dział super ?

   • Klient pisze:

    W grodzisku poradnia zawieszona. Kontakt tylko przez mail. Pruszkowska otwarta? Chore to….

    • Matka pisze:

     Przy takim podejściu będziemy mieli to co we Włoszech. Tak wygląda odpowiedzialność ludzi decyzyjnych, jak ktoś zachoruje z tej grupy zawodowej będzie można zadać im pytanie czy zrobili wszystko co możliwe by zadbać o zdrowie i życie swoich podwładnych i klientów i czy przypadkiem przez swoje działania lub zaniechania na zagrożenie zdrowia i życia innych nie narazili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły