Nagły zwrot w sprawie „wąskiego gardła”

Pruszków

Po interwencji prezydenta miasta Pruszkowa zmieniono termin rozpoczęcia przebudowy „wąskiego gardła” w Al. Jerozolimskich. Prace wystartują po Wszystkich Świętych, w nocy z 2 na 3 listopada.

Dziś rano informowaliśmy o tym, że w przyszłym tygodniu zostanie zamknięty pruszkowski fragment Al. Jerozolimskich na odcinku od ul. Bohaterów Warszawy a ul. Partyzantów. Jednak tak się nie stanie. Po interwencji Jana Starzyńskiego, prezydenta Pruszkowa w ostatniej chwili zmieniono decyzję w tej sprawie. Wszystko po to, by kierowcy nie musieli zmagać się z dużymi utrudnieniami  na drodze w dniu Wszystkich Świętych.

– Chodzi wyłącznie o to, żeby w nadchodzące święto możliwy był swobodny przejazd. A i tak w te dni wolne od pracy nie byłyby prowadzone tam zaawansowane roboty – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Termin zamknięcia „wąskiego gardła” przesunięto na noc z 2 na 3 listopada. Informację potwierdza również zarządca drogi. – Miasto i mieszkańcy zaczęli interweniować. My przekazaliśmy wykonawcy plac budowy, więc wszystko zależało od niego. Wyraził chęć i zgodę na zmianę terminu. Myślę, że przy tak natężonym ruchu, zwłaszcza we Wszystkich Świętych ułatwi to poruszanie się w tym rejonie – wyjaśnia Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Chcesz wiedzieć w jaki sposób będą prowadzone prace? Zajrzyj tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.