Nadeszła złota jesień

Region

Dokładnie 23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Jej nadejście zwiastowała przyroda, która powoli przygotowuje się do zbliżającej się zimy.

„Krótsze” dni, szybciej zapadający zmrok, liście zmieniające kolor, spadające kasztany i orzechy, kwitnące wrzosy – to tylko niektóre z oznak jesieni, uważanej za najpiękniejszą porę roku. Kalendarzowa jesień rozpoczyna się 23 września, jej astronomiczny odpowiednik w tym roku „nadszedł” dzień wcześniej.

Jesień, zwłaszcza ta wczesna, to idealna pora na spacery. Drzewa w miejskich parkach zaczynają się mienić tysiącami kolorów. A spacerując po lasach można odnaleźć piękne okazy grzybów. To również idealny moment na porządki w ogrodzie i przygotowanie roślin na zbliżającą się zimę.

Jaka będzie tegoroczna jesień? Prognozy pokazują, że końcówka września i październik będą nieco w kratkę. Nie zabraknie ani deszczu, ani słońca. Mocne ochłodzenie i jesienna plucha nadejdą dopiero w listopadzie.

Zachęcamy Was do przesyłania jesiennych zdjęć do naszej redakcji na adres kontakt@wpr24.pl. Najpiękniejsze opublikujemy w galerii

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.