Nadarzyńskie ulice z utwardzeniem

Nadarzyn

Nikt nie lubi błota, dołów, ani kurzu. Dlatego też drogi gruntowe w gminie Nadarzyn są utwardzane destruktem.

Destrukt to masa bitumiczna pozyskana z frezowanych dróg asfaltowych. To nieco mniej trwałe, ale tańsze rozwiązanie. Doskonale sprawdza się na drogach osiedlowych, po których rzadko jeżdżą ciężkie samochody.

Pierwszymi ulicami, które doczekały się nowej nawierzchni, były ulice w Ruścu: końcówka ulicy Głównej, Paprotki oraz naprawiane fragmenty ulicy Cichej i Jesiennej. Utwardzono również ulice w Szamotach – Zachodnia i Orłów – a także ul. Gruszy w Starej Wsi.

Jak komentuje wójt Nadarzyna, Dariusz Zwoliński – Niestety problemem naszej Gminy jest intensywny proces inwestycyjny. Praktycznie na każdej ulicy powstają nowe domy, a to niestety wymusza ruch ciężarówek, koparek i spychaczy oraz budowę przyłączy mediów. Nie pozostaje to bez znaczenia na kondycję wszystkich naszych dróg lokalnych.

Mniej trwałe utwardzenie destruktem jest lepsze niż droga gruntowa. Nie będzie kurzu czy błota. Rozwiązuje to także problem dojazdu do posesji ulicami, które jesienią, zimą czy wiosną stawały się nieprzejezdne.

Destrukt to także dobry podkład dla asfaltowych nakładek, które również z czasem będą pojawiać się coraz częściej. Tak traktuje się ulice, przy których większość działek jest zabudowana i są podłączone wszystkie media.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.