Nadarzyński „Parkuj i Jedź” już gotowy

Nadarzyn

Nadarzyn wzbogacił się właśnie o parking „Parkuj i Jedź”. Obiekt zaczął działać 1 czerwca.

Dokładna lokalizacja „Parkuj i Jedź” to ul. Graniczna w Nadarzynie, na tyłach urzędu gminy. Powstało tu centrum przesiadkowe z sześcioma peronami autobusowymi i aż 225 miejscami dla samochodów osobowych. Nie zapomniano również o miłośnikach jednośladów. Wybudowano tu parking dla 40 rowerów. Warto zaznaczyć, że dworzec autobusowy jest zadaszony i znajduje się w nim poczekalnia. Dodatkowo na „Parkuj i Jedź” działa punkt ładowania elektrycznych pojazdów.

Od 1 czerwca na „Parkuj i Jedź” zajeżdżają autobusy linii 711, 733 oraz Nadarzyn – Pruszków, a od 15 czerwca również linii B7 (Nadarzyn – Brwinów przez Otrębusy).

Dzięki możliwości zostawienia samochodu na przeznaczonym do tego parkingu, z jednej strony ograniczona zostanie ilość spalin, z drugiej – uporządkowana przestrzeń Nadarzyna. Będzie to również duże ułatwienie dla podróżnych, którzy w jednym miejscu będą mieli dostęp do komunikacji gminnej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Nadarzyński „Parkuj i Jedź” już gotowy”

 1. Grzegorz pisze:

  Obok powstają lokale usługowe. To dla nich ten parking. Tzn dla ich właścicieli?…

 2. Jacek pisze:

  Burmistrz Nadarzyna jest związany z Po i PSL. Ludzie nie dajcie się nabrać, przy wyborach. Tylko patrzeć jak z Trzaskowskim będzie wprowadzał ideologię LGBT i latarników do urzędów i szkół w Nadarzynie.

 3. Gosc pisze:

  To prawda na glupote nie ma rady a juz myslalam ze mamy nie apolitycznego wojta a jednak dalej PO

 4. Gosc pisze:

  Czy ktos tam juz na glowe mocno upadl dla dwoch autobusow co godzine kursujacych budowac dworzec u nas w Wolicy przy Expo nie mozemy doprosic sie oswietlenia i przy latanej co chwila drodze nie mowiac juz nic ze wojt nawet nie moze zalatwic zeby autobusy czesciej kursowaly zalatwil dla Mlochowa 733 i pedzi do okecia omijajac wszystkie miejscowosci co by sie nam przydal tez

 5. none pisze:

  Ciekaw jestem, ile z tych 225 miejsc parkingowych zostanie zajętych przez samochody pracowników urzędu gminy, poczty oraz ichnich interesantów? Z jakiegoś powodu mam przeczucie, że taki był prawdziwy cel powstania tego parkingu, a Park&Ride to tylko przykrywka. Kto normalny jechałby do Nadarzyna samochodem, żeby tam się przesiąść do autobusu kursującego raz na godzinę, który jedzie prawie godzinę do pętli, na której trzeba się przesiąść po raz kolejny?

 6. Karol pisze:

  Czy ktoś ma lepszy pomysł jak topić publiczny grosz? Wydaje mi się że włodaże Nadarzyna to zdecydowana ekstraklasa.

 7. pol pisze:

  bezsens i marnotrastwo, Bareja wiecznie żywy !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły