Nadarzyn z kolejnymi inwestycjami w rekreację

Nadarzyn

Poza inwestycjami w drogi, budowy kanalizacji, chodników czy budynków użyteczności publicznej, dobrze, jeśli w gminie powstają tereny rekreacyjne. W Nadarzynie powstaje coraz więcej takich miejsc.

Wójt Gminy Nadarzyn podkreśla, że powstająca infrastruktura sportowo-rekreacyjna to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców. Przykładem tego może być realizowany od 2018 roku program budowy ogólnodostępnych placów zabaw w każdym sołectwie. Takie miejsca powstały w ciągu ostatnich czterech lat w: Młochowie, Strzeniówce, Nadarzynie, Walendowie, Kajetanach oraz Wolicy. Nowe urządzenia zyskały także istniejące place w Ruścu, Krakowianach i Kostowcu. Kolejny plac powstanie w przyszły roku w Urzucie oraz w przedszkolu w Nadarzynie.

Tereny rekreacyjne zwłaszcza w ostatnich miesiącach były ważnym elementem dla lokalnych społeczności. Kryzys epidemiologiczny pokazał jak ważne jest dla ludzi przebywanie na świeżym powietrzu, zwłaszcza na dobrze zorganizowanych i przyjaznych dla mieszkańców obiektach. Między innymi z takich powodów powstały cieszące się dużą popularnością baseny letnie w Strzeniówce.

W planach jest budowa kolejnych obiektów rekreacyjnych. Jak informuje Dariusz Zwoliński – Wójt Gminy Nadarzyn – W Nadarzynie, w ślad za Piastowem czy Pruszkowem, powstanie tężnia solankowa na terenie Pastewnika. W Starej Wsi, u zbiegu ul. Tarniny i ul. Brwinowskiej powstanie boisko wielofunkcyjne z torem wrotkarskim oraz altaną rekreacyjną. W trakcie budowy jest także pumptrack w Ruścu. W Parku Młochowskim modernizowana jest fontanna i rekonstruowana jest oficyna zachodnia zespołu pałacowego – efekty prac zobaczymy już w przyszłym roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Nadarzyn z kolejnymi inwestycjami w rekreację”

 1. Nadarzyniak od pokoleń pisze:

  W centrum Nadarzyna sortownia śmieci. Która jest ponoć nielegalna-wyrok sądu. A włodarze gminy nic nie robią. Smród na pół miejscowości. Okna strach otworzyć , bo aż mdli od tego smrodu. Kanalizacji pół gminy nie ma. Polityki i melioracji brak, a woda niszczy domy ludziom. Trochę rakotwórczego destruktu na drogę wysypią i tyle. Działania pod publiczkę. Baseny letnie wójt zbudował, a dzieci ze szkoły do innych miejscowości trzeba wozić. Człowieka z wyrokiem za przestępstwo skazanego zatrudnili na umowę zlecenia, bo na etat nie mogli, to ominęli ten przepis. I wiele by jeszcze pisać…..aż ręce opadają od tych luksusów.

 2. Głos 2 pisze:

  W Nadarzynie nie ma gdzie pójść z dzieckiem w chłodne dni. Nie ma żadnego planu dla tej miejscowości.. Są tylko niemieckie sklepy w centrum… Drogie opłaty za śmieci i układziki…

 3. Gosc pisze:

  Do tych ,ktorzy mowia zle o Pruszkowie.
  Nie macie racji. W Pruszkowie jest gdzie pojsc. Prosze popatrzec na Piastow. My nie mamy parku z prawdziwego zdarzenia.
  Male skwerki. Nie mozemy sie doprosic basenu. To wstyd. Nuda i bloki…

 4. Wkurzony pisze:

  W centrum Nadarzyna smród nie do wytrzymania od Hetmana. Takie mamy tereny rekreacyjne. Na pewno niejeden pozazdrości.

 5. Ja pisze:

  A Pruszków śpi podziwiam tych którzy się tu wprowadzają Pruszków to noclegownia

 6. Wyprowadzam się pisze:

  A Pruszków tylko śpi!! Podziwiam słoików którzy się tu wprowadzają. Pruszków umarł!!! Miasto Pruszków to noclegownia.

  • Marcin pisze:

   Tężnie masz, parki masz, place zabaw, nowe powstają (chociaż jak powstają to też wszyscy marudzą) ,skate park, street workout, 3 muzea, dwa kina, galeria – trzeba tylko tyłek ruszyć z fotela.

   • obecna... pisze:

    Ruszyć z fotela…za dużo wymagasz, ten sort to tylko do krytykowania, byle ja , byle co aby bazgrać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły