Nadarzyn ma swoją tężnię

Nadarzyn

Swoje tężnie solankowe mają już Piastów czy Pruszków. Również Nadarzyn doczekał się takiej instalacji. Budowa tężni w Pastewniku dobiegła końca i teraz z jej dobrodziejstw mogą już korzystać mieszkańcy Nadarzyna.

Tężnie solankowe mają właściwości lecznicze, a także spełniają rolę filtra powietrza. Tężnia solankowa nazywana również inhalatornią solankową to strefa odpoczynku. W miejscu tym w sposób naturalny powstaje solny aerozol podobny do tego znad brzegu morza. Wspiera on leczenie chorób dróg oddechowych i wpływa pozytywnie nie tylko na układ oddechowy, ale i na ciało.

Uroczyste „otwarcie” tężni za nami. Mieszkańcy gminy i okolic mogą wybrać się na mały seans wdychania dobroczynnej solanki. Tężnia powstała w Pastewniku przy ul. Słonecznej przy placu zabaw. – W naszej gminie jest jeszcze nadal wiele do zrobienia. Jednak oprócz koniecznych inwestycji w modernizację oczyszczalni ścieków, budowę nowych odcinków kanalizacji, nowych dróg, czy kolejnych placówek oświatowych nasi mieszkańcy zasługują także na miejsca, w których będą mogli spędzić czas ze znajomymi na miłej pogawędce, zrelaksować się i wypocząć – zaznacza Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.

Warto jednak zaznaczyć, że mieszkańcy nie nacieszą się tężnią zbyt długo. Na okres zimowy trzeba będzie ją wyłączyć, ale za to wiosną będzie już piękniejsza. Władze gminy chcą bowiem zagospodarować teren wokół nowej instalacji. – Na wiosnę teren przy instalacji zostanie zagospodarowany pod kątem nasadzenia roślinności. Również na drewnianych pergolach tężni z czasem pojawią się ozdobne pnącza, które całemu terenowi nadadzą wyjątkowego uroku. Rośliny, szum wody i aerozol z solanki wytworzą niepowtarzalny, relaksujący klimat tego miejsca, które jak sądzę skradnie serca i czas naszych mieszkańców – podkreśla wójt Zwoliński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nadarzyn ma swoją tężnię”

  1. Szupli pisze:

    Czy mogę prosić o informację w języku ukraińskim, żeby nie sikać na tężnie. W Pruszkowie i Piastowie przybysze ze wschodu oddają regularnie mocz w tych tężniach. Czasem, który kupę zrobi. A potem siedzą emeryci i inhalują się aromatem stęchłego moczu.

  2. obecna... pisze:

    Na pewno skradną serca…nie mam co do tego, żadnych wątpliwości. Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły