Nadarzyn kupi czujniki smogowe i oczyszczacze powietrza

Nadarzyn

Lada chwila rozpocznie się sezon grzewczy. To oznacza, że powietrzu pojawi się również więcej szkodliwych substancji. Władze gminy Nadarzyn chcą, by mieszkańcy mogli na bieżąco sprawdzać jakość powietrza w najbliższej okolicy.

Gmina Nadarzyn planuje zamontować pięć czujników jakości powietrza wraz z pięcioma tablicami LED. Dodatkowo pomiary z czujników mają być dostępne na stronie gminy oraz w aplikacji. Czujniki mają sprawdzać poziom pyłów PM2,5 i PM10, czyli tych najbardziej szkodliwych dla mieszkańców. Urządzenia będą dodatkowo mierzyć temperaturę powietrza, ciśnienie oraz wilgotność.

Czujniki wraz z tablicami pojawią się w pięciu lokalizacjach na terenie gminy:
– na budynku Urzędu Gminy Nadarzyn,
– na budynku Szkoły Podstawowej w Woli Krakowiańskiej,
– na budynku Szkoły Podstawowej w Kostowcu,
– na budynku Szkoły Podstawowej w Ruścu,
– na budynku Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie.

Stacje pomiarowe wraz z czujnikami to jednak nie wszystko. Władze gminy Nadarzyn chcą również zadbać o najmłodszych mieszkańców. Dlatego planowany jest zakup pięciu oczyszczaczy powietrza, które trafią do przedszkoli w Nadarzynie, Wolicy, Młochowie, oddziału przedszkolnego w szkole w Ruścu oraz do żłobka w Ruścu.

Wszystkie urządzenia zarówno oczyszczacze, jak i czujniki jakości powietrza mają zostać zamontowane do 25 października tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Nadarzyn kupi czujniki smogowe i oczyszczacze powietrza”

 1. z Nadarzyna pisze:

  To niech na ul.Wierzbowej zainstalują będzie wyć codziennie nawet w lato przy 30 stopniach w jednym domu palą codziennie czarny dym nad ulicą się unosi i nikt tego z władz staż itp nie monitoruje co tam tak palą

 2. Brwinowianin pisze:

  przecież smog bierze się z pieców węglowych, a na gazowe ogrzewanie stać tylko osoby dobrze zarabiających, albo tych którzy wybudowali dom w ostatnich latach z super izolacją termiczną…
  Kluczem do sukcesu(walki ze smogiem) jest obniżenie cen gazu, a żeby to było możliwe musimy uniezależnić się od Rosji. Pamiętamy że POprzednicy podpisali niekorzystne umowy z Rosją(gazpromem). Mając własny gazoport w Świnoujściu jesteśmy w stanie wynegocjować lepsze warunki z gazpromem. To tu jest problem. Paradoksalnie w moim rodzinnym domu ogrzewano gazem ziemnym, ale to było w latach 80-90, a potem kiedy ceny za gaz poszybowały kilkakrotnie w górę zmieniliśmy instalacje na piec węglowy i powróciliśmy do węgla. TO TU JEST GŁÓWNA PRZYCZYNA SMOGU, CENY ZA GAZ i państwo czy gminy nie mogą zakazać ogrzewania domostw węglem, nie ma takiego prawa.

 3. Kerim pisze:

  Przy zmienionych normach nie będą już ostrzegać, więc po co je kupujemy ? W papierach będzie super a będzie dusiło i śmierdziało jak zwykle.

 4. turysta pisze:

  Przecież Gmina wymieniła kopciuchy, chyba 28szt. za sumę nie pamiętam, a zapach z Turystycznej nie jest szkodliwy dla zdrowia.

 5. andrzej pisze:

  I co z tego że zainstalują czujniki. Jak i tak będzie capiło tak jak przed założeniniem tych czujników.Każdy bez czujników czuje czym palą niekturzy w kotłach co.

 6. Stan pisze:

  Nie kupujcie czujników. Kupujcie ruzgi dla strażników miejskich. Niech wezmą się do roboty i zaczną wreszcie wyłapywać trucicieli. Tylko wysokie grzywny pozwolą uratować ludzkie życia.

  • B pisze:

   Mówią, ze nie wiedzą kto syfi, ja im mogę chodząc po wsi wskazać na mój zwykły nos, nie jest to fizyka kwantowa..

  • lobbysta pisze:

   Czy Ty wiesz jak bardzo są nam potrzebne te czujniki? To specjalistyczny sprzęt, więc będzie kosztował drogo. Dalej , z ostroznosci procesowej, pozostawiam małe niedomówienie potędze twej inteligencji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły