Nadal zbierają podpisy

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa i Parzniewa liczą, że ich zaangażowanie przyniesie efekty. Mają dość uciążliwości zapachowych wydobywających się z Miejskiego Zakładu Oczyszczania. Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do prezydenta miasta.

Nie czekają z założonymi rękami, lecz działają. Mieszkańcy Pruszkowa i Parzniewa postanowili zmobilizować się i wspólnie działać przeciw fetorowi z MZO. Do tej pory zgłaszali problem do straży miejskiej i urzędu miasta. Odczuwalnego efektu nie odnotowano. Teraz mieszkańcy zbierają podpisy pod petycją do prezydenta miasta. Początkowo akcja miała zakończyć się w lipcu, ale trwa nadal. – Procedura składania podpisów pod petycją została wydłużona w czasie ze względu na okres urlopowy –  informują organizatorzy. Ostateczny termin to 28 sierpnia.

Cały czas zgłaszają się kolejne osoby, które wyrażają poparcie dla akcji. – Podpisują się ludzie mieszkający w Pruszkowie, na Gąsinie, w Parzniewie. Zgłosiły się do nas osoby, które mieszkają w pobliżu stacji PKP, twierdząc, że problem dotyczy również ich – podają twórcy akcji. 

Gdzie można złożyć podpis? Osobiście w drogerii przy CH Atut bądź mailowo. Należy wysłać wiadomość na adres parzniewogrod@onet.eu, a następnie nadawca otrzyma właściwe instrukcje.

Mieszkańcy Pruszkowa i Parzniewa chcą walczyć z uciążliwościami zapachowymi. Liczą, że w końcu problem uda się rozwiązać. Za cel stawiają sobie załatwienie wszystkich formalności do września, kiedy to odbędzie się sesja rady miasta. Ponadto, liczą na poruszenie kwestii podczas najbliższego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.