Nadal oszukują seniorów. Kolejna poszkodowana straciła pieniądze

Grodzisk Maz.

Mimo że policja wciąż przestrzega przed oszustami, nadal można usłyszeć o oszukanych seniorach. 6 października do grodziskiej komendy wpłynęło zawiadomienie od mieszkanki miasta, która straciła dużą sumę pieniędzy.

Jak działają oszuści? Podczas rozmowy telefonicznej podają się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Przekonują ofiarę do „pomocy” w ujęciu przestępcy. W każdym przypadku występuje prośba o przekazanie dużych sum pieniędzy w określonym miejscu i czasie. Często tez podają instrukcję, gdzie i jak podjąć pieniądze (z konta bankowego, czy biorąc pożyczę z banku). Nie pozwalają nikogo informować o akcji, mówiąc, że to tajna operacja.

Tak właśnie została oszukana mieszkanka Grodziska Mazowieckiego. Kobieta uwierzyła dzwoniącemu mężczyźnie, który podał się za funkcjonariusza CBŚP, prowadzącego akcję przeciwko przestępstwom bankowym. Po kilku wizytach w różnych placówkach w Grodzisku Maz. i w Warszawie pokrzywdzona wypłaciła i zostawiła w umówionych miejscach łącznie kilkaset tysięcy złotych – informuje o szczegółach asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy.

Policja apeluje o wzmożoną czujność oraz prosi o rozwagę w podobnych sytuacjach. Funkcjonariusze proszą także przekazywanie informacji o takich zagrożeniach i sposobach działania oszustów, zwłaszcza seniorom – członkom rodziny, sąsiadom i znajomym.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Nadal oszukują seniorów. Kolejna poszkodowana straciła pieniądze”

 1. Mietson pisze:

  Idiotów nie sieją.

 2. Dorotka pisze:

  Jak można być tak naiwnym.. tyle się przecież o tym mówi, ostrzega…

 3. zgred pisze:

  Mogą po prostu stwierdzić że zostali obdarowani i uiszczając podatek od darowizny zalegalizować proceder.
  Taka naiwność jest wykorzystywana przez różnej maści naciągaczy m.in. przez polityków obiecujących nierealne korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły