Nabór wniosków dobiega końca

Pruszków

To już ostatni dzwonek, żeby złożyć wniosek do pruszkowskiego budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Ostateczny termin mija 25 czerwca.

Mieszkańcy mają do rozdysponowania 950 tys. zł. Od 8 kwietnia mogą składać wnioski do budżetu obywatelskiego, jednak nie kwapią się do tego. – Dotychczas otrzymaliśmy dwa projekty – mówi Michał Landowski, przewodniczący zespołu ds. budżetu obywatelskiego.

Czas ucieka nieubłaganie, a więc każdy, kto ma pomysł powinien złożyć wniosek. Można tego dokonać w urzędzie bądź drogą internetową za pomocą formularza, który dostępny jest tu. Warto przypomnieć, że wniosek musi być poparty 30 podpisami mieszkańców danego obszaru.

Budżet obywatelski rodzi duże zainteresowanie wśród mieszkańców Pruszkowa, którzy tryskają pomysłami. Jednak wniosków nie składają. – Nie każdy chce być autorem. Ludzie mają pewne obawy. Wyrażają poparcie dla wniosków, ale nie chcą być liderami. Twierdzą, że teraz zobaczą jak to wygląda, a w przyszłym roku podejmą działanie – przedstawia przewodniczący zespołu ds. budżetu obywatelskiego.

Pozostaje wierzyć, że wszyscy czekają ze złożeniem wniosków do samego końca. – Sprawdzamy jak wygląda to w innych gminach. W wielu przypadkach jest tak, że ludzie czekają do końca. Słyszałem o wielu projektach do budżetu obywatelskiego w Pruszkowie. Listy z podpisami krążą, więc liczę, że wnioski się pojawią. Czekamy na to. 25 czerwca podczas kolejnego śniadania w parku rozstawimy punkt mobilny, gdzie będzie można składać wnioski – tłumaczy Landowski.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.