Na święta wydamy średnio 868 złotych

Region

Według sondażu przeprowadzonego przez Pentor dla TVN CNBC na święta przeciętny warszawiak wyda 868 złotych – podaje TVN Warszawa.

Choć sondaż dotyczy bezpośrednio mieszkańców stolicy, podobną kwotę na organizacje świąt przeznacza również mieszkańcy podwarszawskich miejscowości w tym m.in. Pruszkowa czy Piastowa.

Do świąt zostało już tylko kilka dni. Jednak gorączka zakupów trwa w najlepsze, o czym mogą świadczyć tłumy klientów w centach handlowych. W ubiegły weekend we wszystkich centrach handlowych panowało ogromne oblężenie. Pierwsze problemy pojawiały się już na parkingach. Zostawienie samochodu nawet w dużej odległości od wejścia graniczyło z cudem.

Kolejnym problemem były ogromne kolejki. W większości supermarketów w miniony weekend pracowały wszystkie kasy, jednak nawet to nie uchroniło klientów długiego stania w kolejkach.

W wielu sklepach wilekopowierzchniowych stosowane są specjalne zabiegi, które maja przekonać klienta, ze to właśnie w tym sklepie warto jest zrobić zakupy. Zapach, wystrój, ułożenie produktów a nawet muzyka puszczana w marketach maja sprawić, że w koszyku znajdzie się jak najwięcej produktów. Należy jednak pamiętać, że mamy prawo do zwrotu niektórych produktów, np. uszkodzonego sprzętu. Należy tylko pamiętać, by nie wyrzucać paragonu.

Średnio każdy z nas na organizacje świąt wyda prawie 900 złotych, z czego około 400 przeznaczymy na prezenty.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.