Na zmianę trasy trzeba poczekać

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa czekają na zmianę trasy linii ZW, która kursuje po północnej części miasta. Autobusy na ul. Długą miały wrócić na początku tego roku. Tak się jednak nie stało.

ZW to zastępcza linia autobusowa uruchomiona w związku z zamknięciem podmiejskiej linii kolejowej. Początkowo z uwagi na remont ul. Warsztatowej kursowała po zmienionej trasie, jeżdżąc m.in. przez ul. Długą. Po zakończeniu remontu autobusy zaczęły, zgodnie z pierwotnymi założeniami, kursować ul. Warsztatową. To jednak nie spodobało się podróżnym i mieszkańcom, którzy chcą by autobusy wróciły na ul. Długą. Zgodnie z zapewnieniami pruszkowskich włodarzy linia miała wrócić na stara trasę na początku roku. – Po Nowym Roku autobusy powinny kursować na starej trasie, zgodnie z życzeniem mieszkańców – mówił nam w grudniu wiceprezydent Andrzej Kurzela. 

Mamy już drugi tydzień stycznia i nic nie wskazuje na to by, autobusy niebawem zaczęły kursować po starej trasie. – Czy macie jakieś info czy linia ZW wróci na dawną trasę czyli na ul. Długą? Pisaliście, że wróci ale póki co nic z tego… – napisała do nas Sylwia. 

Sprawdziliśmy zatem co się dzieje w tej sprawie. – W grudniu wystosowaliśmy pismo do Zarządu Transportu Miejskiego z zapytaniem o możliwość zmiany trasy kursowania linii ZW. We wtorek wysłaliśmy kolejne pismo z ponagleniem. Nadal czekamy na odpowiedź w tej sprawie – poinformowała nas Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Mamy dużo zgłoszeń od mieszkańców i jesteśmy gotowi ponieść dodatkowe koszty wynikające z tych zmian – dodaje.

Zwróciliśmy się również do ZTM z pytaniem czy jest szansa na to, by linia ZW ponownie kursowała ul. Długą. – Sygnały dotyczące potrzeby zmiany trasy linii ZW dotarły do Zarządu Transportu Miejskiego. Jesteśmy w kontakcie z oboma gminami, przez które przebiega trasa. Przesłaliśmy propozycje ewentualnych zmian trasy linii ZW do gmin Pruszków i Piastów, do dalszych uzgodnień i czekamy na stanowisko samorządów. Koszty funkcjonowania linii ZW ponoszą samorządy i przywrócenie trasy początkowej oznaczałoby zmiany w tym zakresie, dlatego też ZTM ma obowiązek uzgodnienia takich zmian z samorządami – poinformował nas Łukasz Majchrzyk z ZTM.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.