Na wakacje przejazdy rodzinne

Kolej

Wakacje są już niemal na wyciągnięcie ręki. W związku z tym Warszawska Kolei Dojazdowa planuje wprowadzenie tzw. przejazdów rodzinnych.

Przewoźnik kolejny raz decyduje się na zastosowanie tego typu udogodnień dla pasażerów. WKD wprowadza przejazdy rodzinne przy okazji ferii oraz wakacji. Jak wygląda to w praktyce? Skorzystanie z oferty przejazdów rodzinnych pozwala osobom dorosłym na dokonanie małych oszczędności. Aby tak było, trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim osoba dorosła nie może posiadać uprawnień do przejazdów ulgowych. Dodatkowo musi podróżować z dzieckiem poniżej 16 roku życia. Spełnienie powyższych warunków pozwala na zakup tańszego biletu. 

W ramach przejazdów rodzinnych osoba dorosła może nabyć bilety jednorazowe dla siebie i dla dziecka z 50-procentową zniżką. To nie wszystko. Posiadacz biletu, który nabył go w automacie musi umieścić na nim napis „przejazd rodzinny”. W przypadku przeprowadzenia transakcji w kasie biletowej czynność tę wykona osoba obsługująca. Aby bilet w taryfie był ważny, należy potwierdzić go datownikiem kasy. Co istotne, osoba dorosła zobowiązana jest posiadać dokument stwierdzający wiek dziecka.

Co w przypadku, gdy osoba dorosła będzie podróżowała z większą liczbą dzieci? Dla pozostałych powinna nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im ulgami. 

Oferta zacznie obowiązywać 24 czerwca od godz. 15.00. Podróżni będą mogli z niej korzystać do 31 sierpnia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.