Na ul. Stalowej prace drogowe w zaawansowanej fazie

Pruszków

Ulica Stalowa w Pruszkowie została wyłączona z ruchu w poniedziałek, 13 maja. Sprawdziliśmy na jakim aktualnie etapie są prace drogowe.

Droga ta dotychczas była jedną z najbardziej zniszczonych w Pruszkowie. Jednak w maju nadeszły zmiany. Rozpoczęły się prace związane z przebudową nawierzchni jezdni i chodników, kanalizacji deszczowej, oświetlenia i przejazdu kolejowego przez tory Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Koszt wszystkich prac to 5,8 mln zł.

Zwróciliśmy się z pytaniem do pruszkowskiego urzędu o aktualny stan prac na Stalowej. – Przebudowa ul. Stalowej to o wiele trudniejsze zadanie niż widać to na „pierwszy rzut oka”. Wiele czasu poświęcono na przebudowę sieci w ulicy, było dużo różnych kolizji, a nawet trzeba było roboty drogowe skoordynować z ciepłownią, która wymieniała swoje rury – mówi Konrad Sipiera, wiceprezydent Pruszkowa. – W ostatnim czasie wykonawca zajął się budową oświetlenia na Stalowej – dodaje.

Umowny termin oddania drogi do użytku to maksymalnie 30 listopada tego roku. Czy termin zostanie dotrzymany? – Wykonawca przekazywał urzędowi, że powinien zakończyć tę inwestycję do końca września – odpowiada Sipiera.

Na krótkim odcinku widać również ułożoną nawierzchnię z kostki betonowej oraz chodniki (patrz zdjęcia).

Umowny termin zakończenia tej inwestycji to 30 listopada tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Na ul. Stalowej prace drogowe w zaawansowanej fazie”

 1. Mirosław katolik pisze:

  Odrementowaći patologię ze Stalowej na Żbików przesiedlić. Robią wstyd całemu miastu te dzikusy. kradną w galerii i pijani się kręcą wiecznie

 2. mieszkanka pisze:

  a co z budynkami?

 3. Złodzieje, pisze:

  patologia i patologia 500+ ze stalowej to jednak też ludzie

 4. ala pisze:

  za te latarnie po srodku chodnika to projektant nobla powinien dostac z dziedziny absurdow…

  • Daro pisze:

   a gdzie mają być na środku ulicy 😉
   ps: a tak serio to są dobrze ustawione przy krawędzi drogi z zachowaniem co najmniej 60 cm odstępu od krawędzi chodnika

  • Agnieszka pisze:

   Rusz dupsko i sprawdź, a nie wypisujesz bzdury.

 5. stalowa do poprawki pisze:

  a kiedy asfalt na ulice położą 😉

 6. As pisze:

  Super ważna inwestycja. Ważna do tego stopnia, że zamkniecie Stalowej nie spowodowało żadnych utrudnień w ruchu… Nie to co taka Działkowa, po której zaraz puszczą ruch do tunelu, nie wspominając co się na Działkowej będzie działo, jak niebawem zaczną remont jedynego wiaduktu w mieście…

  • Anonim pisze:

   Daj spokój z Działkową. Tam zawsze był duży ruch. Dopiero teraz powstały stowarzyszenia, które blokują rozwój tej częsi miasta. Jeszcze raz powtarzam: ruch na Działkowej to jest norma, od której nie ma odwrotu. Trzeba było kupić mieszkanie na wsi.

   • As pisze:

    Działkowa będzie niedługo jedną z dwóch tras na drugą strone torów, a jak zamkną wiadukt, to będzie jedyną. Wg Ciebie ten wąski, nieoświetlony wertep, bez bezpiecznego chodznika i sciezki rowerowej z niebezpiecznym skrzyzowaniem z Akacjową, z kuriozalnym skrzyzowaniem koło pomnika, spełni swoją rolę?

    • Anonim pisze:

     Problem w tym, że niektórzy ludzie z Działkowej w ogóle nie chcą tego tunelu. Między innymi przez nich tunelu nie ma od 5 czy 10 lat. Dla nich nie liczy się reszta mieszkańców miasta.

   • Ggg pisze:

    Większość adresów na Działkowej to administracyjnie wieś. Przez lata zapewniano, że będzie to droga osiedlowa i w sumie jest patrząc po hopkach. Przede wszystkim to miał być wiadukt w miejscu dzisiejszego przejazdu. Jak jest kolej dużej prędkości to nie powinno być żadnych przejazdów. Poza tym dla kupujących rada, gdziekolwiek nie kupujecie nieruchomości nie wierzcie w żadne plany zagospodarowania.

 7. Bez jaj pisze:

  Bez jaj. Dłubią już 3,5 miesiąca i końca nie widać. Co to za firma jest na tej budowie? Absurdalny termin oddania inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły