Na ul. Regulskiej kierowcy „łamią” koła. Ale… będzie remont

Reguły

W zeszłym tygodniu czytelnik Jarosław na ul. Regulskiej zniszczył koło i zawieszenie w swoim samochodzie. Poprosił nas, żebyśmy zajęli się tematem dziurawej nawierzchni. Tymczasem pruszkowskie starostwo ogłosiło przetarg na przebudowę drogi. Będą spore zmiany.

Ul. Regulska to droga powiatowa nr 3114W. Do przebudowy zakwalifikowano odcinek znajdujący się na terenie gminy Michałowice, od ul. Bodycha do torów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Jej nawierzchnia jest już mocno zniszczona, występują liczne spękania i przełomy. O tym w jak złym stanie jest ta ulica przekonał się czytelnik Jarosław. – Jadąc Regulską zniszczyłem dwie opony, jedną felgę i zawieszenie. Straty wyceniam na 6 tys. zł. Wpadłem w wyrwę, która miała wymiary ok. 1,5 m na 0,5 m i 15 cm głębokości. Skończyło się to holowaniem… – czytamy w wiadomości przesłanej za pośrednictwem Facebooka. 

Tymczasem powiat ogłosił przetarg na przebudowę drogi. W ramach inwestycji planuje się: przebudowę jezdni wraz z wymianą całej konstrukcji nawierzchni, przebudowę chodnika usytuowanego po prawej stronie jezdni, wykonanie drogi dla pieszych i rowerów po lewej stronie jezdni, przebudowę wlotów skrzyżowań z drogami niższych kategorii, budowę przyłączy kanalizacyjnych do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, remont oraz rozbudowę istniejących zjazdów indywidualnych oraz publicznych, remont istniejącego kanału deszczowego na odcinku od DW 719 do torów WKD. Warto podkreślić, że z zakresu prac wyłączony jest rejon skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 (pas drogi wojewódzkiej) oraz skrzyżowanie z ulicą Bodycha i przejazd WKD. 

W stosunku do stanu obecnego planuje się ujednolicenie szerokości jezdni do 6 m, co oznacza, że jeden pas ruchu będzie miał 3 m szerokości. Przebudowany chodnik po lewej stronie jezdni zostanie dostosowany do nowej geometrii drogi, jego szerokość wyniesie 2 m. Natomiast ku niezadowoleniu kolarzy ścieżka rowerowa zostanie wybudowana z kostki betonowej. 

Wyznaczono też przyszłe objazdy. Kierowcy jadący od strony Warszawy będą musieli pojechać kawałek dalej i skręcić w lewo w ul. Wiejską. Natomiast, ci którzy będą chcieli wyjechać z Reguł w kierunku stolicy będą musieli pojechać ul. Kuchy, al. Topolową do ul. Cichej, Jesionowej, aż do Al. Jerozolimskich.

Termin zrealizowania inwestycji? To tylko 63 dni od dnia wprowadzenia wykonawcy na teren budowy. Ale na tę chwilę musimy czekać na rozstrzygnięcie przetargu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.