Na razie są paliki, będzie siłownia plenerowa

Pruszków

W pruszkowskim Parku Potulickich, w rejonie studni oligoceńskiej wkopano kolorowe paliki. Mieszkańcy zastanawiają się w jakim celu. Sprawdziliśmy.

O interwencję w tej sprawie poprosił nasz czytelnik Kamil. – Kilka dni temu na terenie Parku Potulickich i studni oligoceńskiej przy ulicy Lipowej w Pruszkowie, pojawiło się mnóstwo malutkich palików oznaczonych na pomarańczowo i biało. Zostały wbite z dnia nadzień w bardzo dużej ilości. Przy studni na powierzchni 5-6 m kw jest ich aż 30 i każdy posiada osobny numer. Nikt nie wie w jakim calu się tu znalazły – czytamy w wiadomości nadesłanej na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do pruszkowskiego urzędu miasta. – Na terenie Parku Potulickich w części Nowego Parku, od strony studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej jest realizowana siłownia plenerowa – wyjaśnia Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik wydziału ochrony środowiska.

Jak siłownia będzie wyglądała? – W jej skład wchodzi siedem tradycyjnych urządzeń oraz urządzenia street workoutu. Urządzenia takie jak rowerek, biegacz, narty biegowe, jeździec, wahadło, wiosła, twister będą zamontowane przy alejce biegnącej wzdłuż trzcinowisk. Urządzenia street workout będą również znajdowały się nieopodal budynku studni – mówi Jakubczak Garczyńska.

Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki porozumieniu z jedną z pruszkowskich firm. – Najistotniejszym sukcesem związanym z powstaniem opisywanej siłowni jest podpisanie umowy o wspólnym finansowaniu przez miasto i Kongsberg Automotive. Kongsberg zakupił urządzenia siłowni natomiast miasto jest odpowiedzialne za montaż urządzeń oraz urządzenie w ich sąsiedztwie zgodnych z obowiązującymi przepisami stref bezpieczeństwa – dodaje naczelnik.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.