Na piknik wybierzesz się nad Smug

Michałowice

Mamy dobrą informację dla miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury. W gminie Michałowice powstanie kolejne miejsce do rekreacji – tym razem nad Smugiem w Nowej Wsi.

Niewiele osób wie, że Smug to niewielki wodny zbiornik znajdujący się przy ul. Spacerowej w Nowej Wsi. Dziś teren wokół niego nie jest mocno zagospodarowany. Jest siłownia plenerowa, w pobliżu znajduje się plac zabaw i to tyle jeśli chodzi o atrakcje w tym rejonie. Niebawem ma się to zmienić. Michałowiccy włodarze chcą w tym miejscu stworzyć kolejną już w gminie strefę rekreacji. Co więcej Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice podpisał umowę na dofinansowanie pierwszego etapu budowy wspomnianej strefy. Wartość dofinansowania to ponad 500 tys. zł.

Jak zatem ma wyglądać ten teren po zakończeniu inwestycji? Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. We wschodniej części obszaru w okolicach siłowni plenerowych zaplanowano stworzenie polany do pikników wraz z miejscem do organizowania ognisk. Dodatkowo wybudowany zostanie pomost z altanką i pergolą. – Zostanie utworzony także plac tzw. szachownica służący do gry w szachy lub zabaw dla dzieci, który okazjonalnie może być wykorzystywany do montażu estrady i organizowania tam lokalnych uroczystości. W pobliżu zostaną wybudowane toalety – wyliczają urzędnicy z michałowickiego magistratu.

W zachodniej części powstanie boisko do siatkówki z nawierzchnią trawiastą, boisko do streetballa oraz zestaw do street workoutu. W tej części placu wybudowana zostanie kolejna altana z pomostem, a także pojawi się miejsce na dwa paleniska.

Smug nie straci jednak swojego charakteru, bowiem dziś chętnie odwiedzają go wędkarze. – Północna i południowa część obszaru będzie dostosowana do uprawiania sportu wędkarskiego. W tych częściach powstaną jedynie trakty spacerowe, maksymalnie odsunięte od brzegu oraz z jednej strony trawiasta plaża – dodają urzędnicy.

Projekt ma być realizowany w przyszłym roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.