Na Myśliwskiej będzie bezpieczniej

Podkowa Leśna

Podkowa Leśna sukcesywnie realizuje projekt spowolnienia ruchu na ulicach miasta. Trwa budowa wyniesionych skrzyżowań na ul. Myśliwskiej.

Po wyremontowanej ul. Bukowej przyszedł czas na Myśliwską. Miasto zleciło tam wykonanie wyniesionych skrzyżowań aby spowolnić ruch samochodowy. Mieszkańcy walczyli o zwiększenie bezpieczeństwa na ich drodze od dłuższego czasu. Burmistrz wyszedł naprzeciw ich oczekiwaniom. W tegorocznych budżecie Podkowa Leśna nie uwzględniła tej inwestycji, ale udało się wygospodarować odpowiednie środki aby przystąpić do prac.

Wyniesienia pojawią się na ulicy Myśliwskiej na „krzyżówkach” z Helenowską i Błońską. Co z pozostałymi? – Obecnie budujemy dwa ponieważ tyle zaoszczędziliśmy pieniędzy. Możemy tam wybudować dodatkowe cztery wyniesienia z czego jedno mamy już zaprojektowane. Jednak jak ustaliłem z mieszkańcami, wybudujemy najpierw te dwa. Gdy sytuacja poprawi się na tyle, że będą czuli się bezpieczenie to nie będziemy robili tych skrzyżowań – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Z jakiego powodu postanowiono wykonać inwestycję? – Głównie ze względu na potrzeby mieszkańców. Choć statystyki policyjnie nie pokazują, że jest tam niebezpiecznie to były wnioski o spowolnienie ruchu w tym rejonie w celach poprawy bezpieczeństwa – mówi Tusiński.

Koszt inwestycji to około 80 tys. złotych. Skrzyżowania zostaną skończone do końca tego miesiąca.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.