Na łyżwy do Piastowa

Piastów

Zimowe szaleństwo w pełni. Co prawda śniegu nie ma, ale można pojeździć na łyżwach. Z takiej możliwości mogą skorzystać mieszkańcy Piastowa.

Młodzież z naszego regionu odpoczywa podczas ferii. Jednak nie musi być to bierny odpoczynek. Samorządy oferuje dzieciom i młodzieży wiele atrakcji. Wraz z początkiem ferii Piastów postanowił uruchomić lodowisko. Miasto dba o aktywność swoich najmłodszych mieszkańców, ale nie tylko. Z lodowiska może skorzystać każdy. Lodowisko zlokalizowane jest na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Al. Tysiąclecia 1. 

Podstawowe pytanie brzmi, czy trzeba mieć ze sobą łyżwy. Otóż nie. Sprzęt będzie można wypożyczyć na miejscu. Za godzinę i piętnaście minut użytkowania zapłacimy 5 zł. Również 5 zł kosztować będzie ostrzenie łyżew.

Jakie jeszcze opłaty poniosą miłośnicy łyżew? Dzieci i młodzież mogą korzystać z lodowiska za darmo w godzinach 9.00-15.00. Z kolei od 16.00 muszą zapłacić za możliwość wejścia 2 zł. W przypadku osób dorosłych koszt to 4 zł.

Otwarcie piastowskiego lodowiska nastąpi już dziś, 2 lutego, o godzinie 17.00. Tymczasem warunki pogodowe nie sprzyjają szaleństwom na łyżwach. – Warunki pogodowe nie są takie jakich oczekiwaliśmy. Oficjalne otwarcie nastąpi, jednak opady deszczu popsuły nasze plany. Liczymy, że pogoda się zmieni i w najbliższych dniach będzie można normalnie korzystać z lodowiska. Na miejscu jest firma, która zajmuje się mrożeniem lodowiska –  wyjaśnia Jerzy Derlatka, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.