Na koniec maja IV Podkowiańska Dycha

Podkowa Leśna

Będzie to trudne wyzwanie, ale i ogromna frajda realizacji nałożonych celów. Potrzeba będzie nie tylko wyćwiczonych mięśni, lecz także odpowiednia psychikę. Pod koniec maja odbędzie się IV Podkowiańska Dycha.

Każda z wcześniejszych edycji cieszyła się znaczną popularnością. W pierwszej edycji tych zmagań biegowych wzięło udział około 400 uczestników, zaś dwa lata później aż 900 osób. Impreza została zaplanowana na 29 maja.

Celem wydarzenia jest popularyzacja aktywności fizycznej w postaci biegu. Chodzi także o to, by mieszkańcy mieli okazję do integracji i zlikwidowania barier z niepełnosprawnością.

Długość trasy biegu głównego zaplanowano na 10 km. Drugą możliwością jest „Bieg bez Barier”, podczas którego uczestnicy przebiegną 3 km. – Bieg dla dzieci w wieku do 8 lat odbędzie się na dystansie 400 metrów. Bieg dla dzieci w wieku 9-13 lat odbędzie się na dystansie 800 metrów z podziałem na bieg dziewcząt i chłopców. Dzieci w wieku poniżej 4 lat mogą wziąć udział w biegu wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów – czytamy na stronie organizatora.

Ponadto będzie można zmierzyć się w dyscyplinie nordic walking. Tutaj trasa wyniesie 3 km.

Jak się zapisać? Wystarczy wejść tutaj i wypełnić kwestionariusz zgodnie z poleceniami. Do 16 maja opłata startowa wynosi 39 zł. Później jej koszt wzrośnie do 50 zł. Przed samymi zawodami trzeba będzie już zapłacić 60 zł. Biegi dziecięce podlegają opłacie w wysokości 10 zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.