Na co dzień sami pomagają. Teraz stracili własny dom

Grodzisk Maz.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia nie dla wszystkich były pełne radości. W czasie wigilii spłonął dom strażaka z powiatu grodziskiego. Na odbudowę tego co strawił ogień potrzebne są pieniądze. Dlatego ruszyła internetowa zbiórka.

Ogień niszczy wszystko. W kilka godzin potrafi pochłonąć dorobek całego życia. Doskonale wiedzą o tym Marcin i Ania, on funkcjonariusz, a ona pracownik Państwowej Straży Pożarnej. Niestety, o niszczycielskiej sile ognia przekonali się na „własnej skórze”. Ich dom spłonął w czasie świąt. – Jeszcze w wieczór wigilijny składaliśmy sobie życzenia, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku…a kilka godzin później odbieraliśmy telefon, że Nasz dom doszczętnie spłonął…Te święta nie były dla Nas wesołe….a kolejny rok nie zaczyna się szczęśliwie. Pomimo wszelkich starań strażaków biorących udział w akcji z Naszego domu pozostały tylko nadpalone mury i kawałki blachy, która kiedyś była dachem. Jedyne co Nam pozostało to koszula i eleganckie spodnie oraz sukienka, w których zasiedliśmy z rodziną do kolacji wigilijnej… – opisują na stronie zrzutki.

Ania i Michał zostali z niczym. Jak sami podkreślają zostali nawet bez szczoteczki do zębów. Niestety ich dom obecnie nie nadaje się do zamieszkania. Zniszczenia spowodował pożar i zalanie podczas akcji gaśniczej. Swoje „dołożył” też mróz. — Chcemy jak najszybciej odbudować dom, żeby odratować co się da. Pomimo ogromnego wsparcia bliskich i przyjaciół oraz sprawnych rąk gotowych do pracy nie jesteśmy w stanie sami tego dokonać. Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę, która przybliży nas do odbudowy Naszych marzeń. Zebrane środki chcemy wykorzystać na całkowitą odbudowę domu, który był dla Nas wszystkim-Naszą ostoją, bezpieczeństwem – podkreślają.

Michał i Ania razem niosą pomoc innym. Teraz sami potrzebują pomocy. Zachęcamy do wsparcia zbiórki na odbudowę ich domu. Liczy się każda złotówka.

Michał i Ania mogą liczyć też na wsparcie najbliższych. Ze wsparciem ruszyli: rodzina, przyjaciele, koledzy, koleżanki i sąsiedzi. Nie zabrakło też wsparcia strażaków. Przy pracach rozbiórkowych zniszczonego domu Michała i Anię wsparli strażacy z jednostek OSP Skuły, OSP Grodzisk Mazowiecki, OSP Jaktorów, OSP Milanówek, OSP Zbiroża, OSP Boża Wola.

\

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Na co dzień sami pomagają. Teraz stracili własny dom”

 1. ☹️ pisze:

  Pożar w domu strażaka i to w święta mógł być nieprzypadkowy. Instalacje zapewne były wzorowe.
  Niewiele widać na zdjęciu ale dom wydaje się dość wypasiony.
  Czy ten pan strażak nie ma własnego biznesu w rodzaju podnośnik koszowy ? Pojazd też wypasiony a ceny za usługi superwypasione.
  Mimo wszystko współczuję.

  • 🤦🏻‍♀️ pisze:

   Jak ja kocham Polaków – nawet w takich momentach kasa w cudzym portfelu policzona.
   Oby Pan/i nie znalazł/a się w takiej sytuacji.

   • Ja wam mówię pisze:

    A czy taki dom nie posiadał ubezpieczenia strażak i nie zabezpieczył się na wszelki wypadek

   • ☹️ pisze:

    A tobie wszystko jedno komu się pomaga ? Może pokrzywdzony ma jeszcze dużo więcej niż ty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły