Na biegową trasę z wózkiem

Pruszków

Młoda mama z wózkiem na trasie pruszkowskiego Parkrunu to norma. Ten widok praktycznie nikogo nie dziwi. Dla miłośników biegania nie ma żadnych przeszkód.

Fani biegania z Pruszkowa w sobotę, 5 marca, już po raz 70. mieli okazję wziąć udział w Parkrunie. Po raz pierwszy na trasie pojawiły się osoby uprawiające nordic walking. – Biegać z nami może każdy. Teraz do naszego grona dołączyły osoby uprawiające nordic walking. W sobotę było ich 15 – mówi Janusz Wiśniewski, koordynator Parkrun w Pruszkowie.

Na trasie biegu można spotkać osoby biegające z psami, a także matki z wózkami. Okazuje się, że coraz więcej kobiet decyduje się na taki krok. Bieganie z wózkiem nie stanowi problemu. Tak jak w przypadku pani Ani, która na trasie pojawia się z Witkiem. – Pani Ania to nasza doświadczona biegaczka. Osiągnęła drugi wynik na trasie. Teraz biega nieco wolniej ze względu na to, że uczestniczy w imprezach razem z Witkiem, który na świat przyszedł w styczniu. Po porodzie potrzebowała trochę czasu, aby dojść do siebie. Postanowiła wrócić na trasę i razem z Witkiem uczestniczyła już w trzecim biegu – wyjaśnia Wiśniewski.

Jednak pani Ania nie jest jedyną, która startuje razem ze swoją pociechą. Można stwierdzić, że podczas pruszkowskiego Parkrunu zrodziła się nowa idea spaceru z dzieckiem. Jednak nikomu nic nie grozi. Uczestnicy biegają dla siebie, każdy swoim tempem. Dlatego Parkrun jest tak różnorodny. W Parku Potulickich spotyka się wiele osób, które mogą dzielić się swoją pasją. – Różnie wygląda to w sezonie startowym, kiedy niektórzy mają inne biegi. Zarejestrowanych jest łącznie 646 osób, jednak w każdą sobotę na starcie pojawia się mniej więcej 10 proc. Parkrun czeka w tym roku na 100 bieg w swojej historii. Akurat zbiegnie się on ze stuleciem Pruszkowa – podkreśla koordynator biegu.

Uczestnicy Parkrunu przebiegają 5-kilometrową trasę wokół Parku Potulickich. Każdy może spróbować swoich sił. Wystarczy przyjść w sobotę i ruszyć na trasę. Parkrun to gwarancja dobrej zabawy oraz pomysłowości. W lutym biegacze pojawili się na trasie w strojach karnawałowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.