MZO chce podwyżki stawek za śmieci. Decyzja w rękach radnych

Pruszków

Nie mamy dobrych informacji dla mieszkańców Pruszkowa. Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie chce podwyższyć stawkę za odbiór odpadów. Decyzje w tej sprawie na najbliższej sesji podejmą radni.

Śmieciowy problem trwa i dotarł również do Pruszkowa. Choć umowa na odbiór odpadów komunalnych w Pruszkowie obowiązuje do kwietnia 2020 r. to mieszkańcy muszą przygotować się do podwyżek. MZO Pruszków chce, aby rada miasta wyraziła zgodę na podwyższenie stawek za odbiór odpadów komunalnych.

MZO chce, by za odbiór odpadów segregowanych mieszkańcy zapłacili 17 zł od osoby, a niesegregowanych 28 zł. Dziś te kwoty wynoszą odpowiednio 12 zł za odbiór odpadów segregowanych i 21 zł odbiór odpadów zmieszanych.

Ostateczną decyzję w sprawie podwyżki cen za odbiór odpadów podejmą na najbliższej sesji pruszkowscy radni .Jeśli wniosek MZO zostanie przez nich przyjęty, to nowe stawki za odbiór odpadów zaczną obowiązywać od sierpnia tego roku.

Przypomnijmy, że podwyżki cen za odbiór odpadów wprowadzono również w ostatnich miesiącach m.in. w Milanówku czy Podkowie Leśnej.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “MZO chce podwyżki stawek za śmieci. Decyzja w rękach radnych”

 1. och pisze:

  dziwna ta podwyzka. niby mala, od osoby a ile faktycznie mzo bedzie mialo wiecej? niech przestana blokowac wojska polskiego we wtorki, chopina i inne ulice w godzinach szczytu. Nie wiem jakim trzeba byc betonem/ dzwonem by o 7ej rano blokowac glowna ulice w wpr w potoku tysiecy aut.

 2. Tubylec pisze:

  Ekologia to również wyeliminowanie nadmiernego hałasu z przestrzeni publicznej. Warto by o tym przypomnieć specjalistom od wywozu śmieci. Od szóstej rano walenie pojemnikami, potem do południa co dwie godziny to samo. W międzyczasie kosiarki i dmuchawy spalinowe etc. etc. Uważajcie w MZO , bo obywatele wam wystawią rachunki za zakłócanie spokoju . Czasem nie warto być zbyt pazernym !

 3. kek pisze:

  wymeldowujecie wszystkich z budynku a śmieci do lasu i do pieca, żaden problem

 4. janek pisze:

  Najpierw niech przestaną smrodzić. Wczoraj nie dało się wyjść na dwór przy Gomulinskiego. Pan Prezydent zamierza coś z tym zrobić?

 5. Asd pisze:

  Za co? Za te obs.. Ne śmietniki? Może chociaż po podmianie warto umyć i postawić na nowo a nie ta sama kupa zaschnieta wisi.

 6. Anonim pisze:

  Po co są przetargi?, wygrali to niech teraz zaciskają zęby i realizują umowę. A jak się nie opłaca, niech zerwą umowę, naliczyć kary to się nauczą.

 7. Grabarz pisze:

  Umiłowany w ojcu Rydzyku Przywódco z Nowogrodzkiej, zechcij dać na opłatę za wywóz śmieci. Niechaj każdy wierny partii obywatel lepszego sortu ma prawo do darmowego odbioru śmieci. Program śmieci plus przyszłością socjalistycznej ojczyzny. Wola partii wolą narodu!

  • Jesteś pisze:

   🐷🏳️‍🌈💩

  • tworki pisze:

   A do Unii chciałes? To teraz masz drogie smieci 🙂

 8. w nosie mi śmierdzi? pisze:

  Śmierdzące kontenery od śmieci,jak wymóc od MZO mycie rzeczonych kontenerów

 9. czytwlniczka pisze:

  wreszcie!!

 10. Saab pisze:

  Szanowny Panie smieciarzami są też mieszkańcy. Nikt nie pilnuje i nie spr czy ktoś segreguje czy nie a płatność jak za segregowane.
  Altanki są przepełnione, śmieci są również podrzucane do nich z różnych okolic. Worki z odpadami stawiane gdzie popadnie nawet przy kosztach ulicznych. Oczywiście że można zmienić firmę problem w tym że miasto nie da więcej niż zaplanowalo a mieszkańcy się oburza a to nie dobrze a koszty utylizacji rosną.
  Zapytajcie ile płacą mieszkańcy okolicznych gmin. Pruszków jest daleko z ceną. Ostatnio czytałem że w Żyrardowie jest 25zl za os przy segregacji a 50zl za komunalne. To dopiero podwyżka i nikt zapewne mieszkańców nie pytał i nie robił burzy. A artykuł droga redakcji jak się pisze to należy zgromadzić więcej info i wyjaśnić mieszkańcom czemu tak się dzieje.

 11. 00 pisze:

  Dobra zmiana. W domu gdzie mieszka kilkanaście osób jakieś 3 lata temu za dwukrotny w miesiącu wywóz Bobra 1100 płaciło się 100 zł i wrzucało się jak popadnie. Teraz żeby płacić prawie dwa razy tyle trzeba segregować. Na posesji stoi kilka pojemników. Po zapowiadanej podwyżce na tej posesji nie segregując zapłaci się ok. 5 razy więcej niż kiedyś. Takie to reformy.

  • junkier pisze:

   Zanim coś głupiego się napisze to warto sprawdzić KTO jest za to odpowiedzialny. Ten bałagan jest skutkiem naszego członkostwa w ukochanej Unii. Zwykli ludzie maja zastepować wyspecjalizowane firmy w przerabianiu odpadów i jeszcze do tego dopłacać.

 12. uczciwie segreguję pisze:

  Uczciwie segreguję śmieci, bo tak trzeba. Poświęcam na to swój cenny czas. Dlaczego mam płacić za tych, co śmieci nie segregują a deklarowali chęć segregacji?

 13. os. staszica Lidl pisze:

  Efekt podrzucania śmieci do niezabezpieczonych śmietników PSM Pruszków przez różne wioski Komorów, Nowa Wieś. Podziękujcie spółdzielni.

 14. Najprawdziwszy Wilku pisze:

  Trzeba bedzie zapamietac ktory radny jak bedzie glosowac

 15. Mwpr pisze:

  Podwyżki , same podwyżki a kultura mzo w dół ….
  za podwyżkami powinno iść podniesienie jakości usług a nie – segreguje odpady – a jak widzę co robi mzo – podjeżdża auto i wszystko razem zabiera – po co segregować skoro wszystko do jednego idzie a potem pretensje ze nie tak użytkownicy robią ?
  Ktoś się musi nad tym zastanowić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły