Myślą o dofinansowaniu na OZE

Michałowice

OZE to nic innego jak odnawialne źródła energii, które w ostatnim czasie zyskują na popularności. Zapewne wpływ ma na to również możliwość uzyskania dotacji unijnych. Gmina Michałowice sonduje wśród mieszkańców zainteresowanie instalacjami OZE.

Dotację można uzyskać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Dla wielu gospodarstw domowych to szansa na zamontowanie instalacji fotowoltaicznych bądź korektorów słonecznych oraz sporą oszczędność. Ze środków unijnych można uzyskać nawet 80 proc. dofinansowanie.

Beneficjentami programu są m.in. jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa, szkoły wyższe czy zakłady opieki zdrowotnej. Niebawem powinien ruszyć nabór wniosków o dofinansowanie ze środków unijnych. Tymczasem gmina Michałowice chce dowiedzieć się, czy jej mieszkańcy są zainteresowani pozyskaniem funduszy. Na wsparcie mogą liczyć projekty polegające na budowie, rozbudowie oraz przebudowie infrastruktury mające na celu produkcję energii elektrycznej lub cieplnej.

Na początek dla wielu rodzin może być to spory koszt, który z czasem się zwróci. Zainstalowanie kolektora słonecznego dla gospodarstwa domowego powyżej trzech osób wiąże się z kosztami około 18 tys. zł. Dofinansowanie z UE mogłoby się tu okazać niezwykle pomocne.

Do 8 kwietnia mieszkańcy gminy Michałowice mogą zgłaszać się do urzędu. W jaki sposób? Można wysłać maila na adres fundusze@michalowice.pl bądź zgłosić się telefonicznie 22 350 91 74. W zgłoszeniu konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu, numeru telefonu oraz lokalizacji instalacji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.