Dulag: zbiórka pamiątek nie tylko w czwartek

Region

Nie tylko w najbliższy czwartek, ale aż do 1 października będzie możliwość podarowania Muzeum Dulagu 121 pamiątek związanych z obozem przejściowym w Pruszkowie. Otwarcie muzeum planowane jest na 2 października.

W piątek informowaliśmy o zbiórce zdjęć, dokumentów i wszelkich przedmiotów, które pamiętają czasy istnienia Dulagu 121 założonego przez Niemców w pierwszych dniach sierpnia 1944 roku. Akcja miała być przeprowadzona 17 czerwca. Data ta się nie zmieniła. Powiat pruszkowski, inicjator przedsięwzięcia, poinformował jednak, że pamiątki będzie można przynosić także w kolejnych dniach, aż do 1 października.

Jeśli ktoś zamierza oddać przedmioty do muzeum, to jednak warto wybrać się w najbliższy czwartek przed budynek powstającego obiektu. Wówczas przewidziano liczne atrakcje w postaci wycieczki po terenie byłego obozu, kina w namiocie i wojskowej grochówki.

W kolejnych dniach można kontaktować się z Pogotowiem Archiwalnym przy ul. Drzymały 30 w Pruszkowie, które czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-16.00. Można także zadzwonić pod numer tel. 22 738 14 00. Pamiątki zbierać będzie również stołeczne Muzeum Powstania Warszawskiego, które mieści się przy ul. Grzybowskiej 79.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.