Muzeum zaprasza na „Kolędowanie Nadziei”

Pruszków

Jeśli szukacie pomysłów na ciekawe spędzenie czasu z dziećmi w trakcie świątecznej przerwy, to powinniście zwrócić uwagę na propozycję Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. W trakcie spotkania noworocznego atrakcji nie zabraknie!

Pruszkowskie muzeum wspólnie z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści zapraszają na spotkanie „Kolędowanie Nadziei”, które odbędzie się już 3 stycznia. Na gości czekać będzie szereg atrakcji. Gościem spotkania będzie dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści Michał Malinowski, który jest jednocześnie doskonałym bajarzem. Malinowski opowie o zwyczajach zwyczajach związanych z początkiem i końcem roku, a także przedstawi piękne świąteczne bajki. To jednak nie koniec.

Pracownicy  Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści będą zachęcać do udziału w różnego rodzaju warsztatach. Wspólnie będzie można stworzyć niezwykle stroje kolędnicze: od Anioła, przez Śmierć, po maszkarę Turonia czy gwiazdę kolędniczą. Chętni będą mogli stworzyć papierowe szopki i książeczki w formie przestrzennych trójwymiarowych ilustracji przy pomocy Maszynki Czary Mary, dziurkaczy, sznureczków, piórek i kolorowego papieru. Osoby ze zmysłem budowniczych lub bajkopisarzy zbudują Zamki Trzech Króli i opowiedzą o wykonanych budowlach.

Dla strudzonych przygotowany zostanie słodki noworoczny poczęstunek. Nie zabraknie również chwili na wspólne kolędowanie i rozmowy.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o mailowe lub telefoniczne potwierdzenie udziału  do 30 grudnia 2015 r.: dulag@dulag121.pl,  tel.  22 758 86 63.

Start: 3 stycznia (niedziela), godz. 15.00.
Miejsce: Restauracja ,,Ucieranie Treści’’,  Obrońców Pokoju 8, Pruszków
Wstęp wolny

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.