Mural na 500 -lecie Grodziska nabiera kształtów

Grodzisk Maz.

W tym roku Grodzisk obchodzi swoje 500-lecie. Jednym z elementów obchodów rocznicy ma być pamiątkowy mural. Dziś mieszkańcy będą mogli wziąć udział w jego malowaniu.

Przypomnijmy, Konkurs na stworzenie muralu z okazji 500-lecia wygrał Mgr. Mors. Koncepcja na jego wygląd nie jest znana, ale artysta postanowił zaangażować w jego tworzenie mieszkańców. W tym celu w trakcie warsztatów zebrał aż 500 odcisków dłoni od mieszkańców Grodziska.

Teraz przyszła pora na malowanie muralu . I tu również będzie potrzebna pomoc mieszkańców. –Mgr Mors pragnie po raz kolejny zaangażować mieszkańców w tworzenie muralu- szczególnie tych, którzy na warsztatach odcisnęli dłonie z numerami od 421 do 500. Te osoby będą mogły samodzielnie sprayem odmalować swoją dłoń na ścianie od wcześniej wykonanego szablonu. Akurat te szablony będą odwzorowane na muralu na tyle nisko, że można będzie to zrobić z poziomu gruntu. Pozostałe wymagają użycia rusztowań, co może zrobić tylko nasz autor muralu. Jednak pozostali mieszkańcy również są zaproszeni – mogą przyjść i podać Morsowi numer swojego odcisku, a artysta odmaluje go przy nich na ścianie – zaznacza grodziski magistrat,

Uwaga. Akcja malowania startuje już dziś (15 maja) o 16:00. Mural ma pojawić się na ścianie budynku przy Sienkiewicza 39 i ma mieć wymiary 12,5 m na 12m.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.