Mundurowa akcja oddawania krwi

Pruszków

Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa” organizuje zbiórkę pod hasłem „Mundurowa Akcja Krwi”. Odbędzie się ona 20 maja na placu Jana Pawła II przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Pruszkowie.

To będzie wielka akcja służb mundurowych. Funkcjonariusze pruszkowskiej policji, straży miejskiej, krajowej administracji skarbowej, jak również strażacy z Pruszkowa i harcerze ZHP Hufiec oddadzą krew. Ale to wcale nie znaczy, że nikt inny nie może oddać krwi jeżeli ma na to ochotę. Krew może oddać każdy, kto przyjdzie 20 maja na plac Jana Pawła II!

– Choć akcja będzie miała charakter ogólnodostępny i każdy potencjalny krwiodawca będzie mógł podczas niej oddać krew, to jej przesłaniem jest podkreślenie poświęcenia i zaangażowania pracowników służb mundurowych w ratowanie zdrowia i życia ludzkiego osobiście, także poza obowiązkami służbowymi każdego CZŁOWIEKA MUNDURU – czytamy na stronie facebookowej Klubu Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa”.

Co zrobić, aby oddać krew? Przede wszystkim trzeba być zdrowym. Po drugi należy zabrać ze sobą dokument tożsamości. Ponadto, przed oddaniem krwi warto dobrze się wyspać, zjeść lekkie śniadania, a dzień wcześniej wypić około dwóch litrów płynów. Oczywiście dzień wcześniej nie wolno spożywać alkoholu i należy ograniczyć palenie papierosów.

Co więcej, obok ambulansu powstanie miasteczko namiotowe, w którym swoją działalność zaprezentują m.in. policjanci i strażnicy miejscy. Harcerze z ZHP Hufiec przeprowadzą pokazy udzielania pierwszej pomocy przy użyciu fantomów medycznych, a klub HDK „Serce Pruszkowa” zademonstruje bezpieczną defibrylację w zatrzymaniu krążenia za pomocą automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Mundurowa akcja oddawania krwi”

 1. leonmelon pisze:

  w proponowanych godzinach jestem w pracy , czy można przedłużyć akcję do np . 16???
  będę wdzięczny

 2. AvP pisze:

  Wielkie Brawa dla wszystkich osób które oddają krew

 3. Marcin pisze:

  Szkoda, że w weekend się nie udało zorganizować takie akcji.

 4. Zniesmaczony pisze:

  Na zdjęciach w gazetach ładnie to wygląda. Jeśli trzeba pomóc w realnym działaniu, sprawy układają się drastycznie inaczej.

  • Grabarz pisze:

   Pochwal się bohaterze, ile krwi w życiu oddałeś? Po wpisie wnioskuję, że co najmniej cysternę.

   • Zniesmaczony pisze:

    @Grabarz Naucz się czytać ze zrozumieniem.

    • Grabarz pisze:

     Naprawdę uważasz, że krwiodawstwo nie jest pomocą w realnym działaniu? Tam, gdzie brakuje argumentów ad rem, pojawiają się ad personam. Zamiast niekonstruktywnie i niecelnie krytykować udaj się oddać krew. Może lepiej się poczujesz przy weekendzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły