Mrozy są szczególnie dokuczliwe dla bezdomnych

Region

Podczas niskich temperatur większość ludzi narażonych jest na wychłodzenie bądź zamarznięcie. Problem ten dotyczy szczególnie osób bezdomnych, samotnych oraz w podeszłym wieku. Warto zainteresować się losem osób, które wymagają pomocy.

Podczas mrozów warto zwrócić szczególną uwagę na osoby, które mogą potrzebować ratunku. W przypadku, gdy dojdzie do wychłodzenia człowieka należy zadzwonić po pomoc. Policjanci, strażnicy i ratownicy bezzwłocznie weryfikują zgłoszenia od zaniepokojonych osób.

Większość bezdomnych szuka schronienia w pustostanach, altanach oraz ogródkach działkowych. Na zewnątrz jest chłodno i bezdomni próbują „ogrzać się” starymi, aczkolwiek niesprawdzonymi metodami.

Od wielu lat powtarzany jest jeden z najbardziej mylnych mitów na temat alkoholu jako środka pozwalającego na ogrzanie organizmu. Alkohol powoduje jedynie rozszerzenie naczyń krwionośnych, co sprawia, że wielu ludzi czuje chwilowe a przede wszystkim złudne ciepło. W niedługim czasie dochodzi do szybkiego wychłodzenia ciała.

Zgłoszenia dotyczące osób, które uległy wychłodzeniu organizmu można przekazać telefoniczne pod numerem alarmowym 997, 999 lub 112.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Mrozy są szczególnie dokuczliwe dla bezdomnych”

 1. paca pisze:

  Ciekawe czy jakiś bezdomny lubujący się w niedrogich trunkach przeczyta tę informację i co najmniej zastanowi się zanim skosztuje wina truskawkowego ?
  I bezdomność i picie jest często rezultatem nie całkiem uświadomionego wyboru. Przynajmniej na początku.
  Zamiast mądrzyć się o niebezpieczeństwach alkoholizowania się i palenia śmieciami zanieśmy tam gdzie sobie wybrali swoje miejsce ciepło. Takie jak trzeba, bezpieczne, nowoczesne, sprawdzone.

 2. Anonim pisze:

  dokwaterować bezdomnych do mieszkań komunalnych, jednym mieszkanka za pół melona za darmoch , a innym G…. ?

 3. asia pisze:

  Ratujcie bezdomne psy i koty , ludzie sobie poradzą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły