MPWiK przesunęło termin wyłączenia pasma pruszkowskiego, ale ciśnienie wody może być niższe

Region

W związku z tym, że na najbliższe dni zapowiadane są wysokie temperatury powietrza, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przełożyło wyłączenie wodociągów pasma pruszkowskiego. Jednak przeprowadzone zostaną prace, które mogą wpłynąć na ciśnienie wody w kranach.

Planowane prace na magistrali wodociągowej w Al. Jerozolimskich, które miały skutkować obniżeniem ciśnienia wody lub jej całkowitym brakiem w rejonie pasma pruszkowskiego, zostały przesunięte na inny termin. Jednak nie podano dokładnej daty. – O nowej dacie poinformujemy Państwa z odpowiednim wyprzedzeniem – czytamy w komunikacie MPWiK.

Prace miały rozpocząć się 25 czerwca i potrwać do 26 czerwca, do godz. 21.00. Powodem przesunięcia tego terminu są wysokie temperatury.

Mimo to, możliwe są niewielkie utrudnienia (które nie muszą wystąpić) związane z niższym ciśnieniem. Bowiem w dniach 25-26 czerwca MPWiK zamontuje tylko jedno z dwóch urządzeń do opomiarowania sieci. – W czasie prac, które będą prowadzone w rejonie ul. Łopuszańskiej, może być odczuwalny spadek ciśnienia wody w sieci wodociągowej na terenie Skoroszy oraz Pruszkowa i Komorowa. W przypadku zaobserwowania braku wody, prosimy o kontakt z pogotowiem wodociągowym pod bezpłatnym czynnym całą dobę numerem telefonu 994 – informuje MPWiK.

Temat ten możecie śledzić na bieżąco TUTAJ.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “MPWiK przesunęło termin wyłączenia pasma pruszkowskiego, ale ciśnienie wody może być niższe”

 1. Ha2O pisze:

  Nie ma wody na pustyni…kto to wymyślił aby wyłączyć wodę latem…

 2. Woda pisze:

  Nie ma wody na pustyni…głupota wyłączenia wody latem porażająca.

 3. wkurzony pisze:

  Dzień dobry
  Ciężko powstrzymać się od komentarza, to są chyba jakieś żarty !!! ponad 30 st. i chcecie odciąć, od bieżącej wody 60 tys. miasto !!! ludzie no nie jest Afryka.
  Mam małe dziecko mieszka na 3 piętrze nie mam szans na wodę w kranie.
  Mieszkam w Pruszkowie 5 rok i odkąd się tu przeprowadziłem nie zdarzyło się, żeby wiosną lub latem nie było problemu z wodą, toż to przecież nowy wodociąg można by wybudować. Nie trzeba być wróżbitą Maciejem, żeby przewidzieć że 2 -3 razy jeszcze nie będzie wody w tym roku.
  Gdybym był prezydentem Pruszkowa, to bym na głowie staną, żeby tylko moi mieszkańcy mieli wodę a szczególni w takie upały, panie Maku coś pan zrobił w tym kierunku ???
  DRAMAT

  • Anonim pisze:

   Zmień miasto słoiku.

   • Anonim ale z miasta pisze:

    Ale jakie miasto ?
    Zapoznaj się z definicją słowa „miasto” to zrozumiesz że mieszkasz we wsi.

 4. Uki pisze:

  spoko, dobrze że ktoś pomyślał i przełożył te prace, dzięki 🙂

 5. zgred pisze:

  W starych kamienicach nieopomiarowanych lokatorzy nałapali wody do wanien i czego się dało. Teraz wypuszczą ją do kanału bo ich to nic nie kosztuje. Zapłaci właściciel.

 6. Luck Mc.Kane pisze:

  chyba jednak ? Tak tak, oglądaj więcej TVN-u i manipulacyjnych stacji radiowych gdzie w tle podczas różnych audycji słychać towarzysza Gierka…A wiesz dlaczego to robią?
  – żeby działać na podświadomość takich jak Ty, ludzi nie śledzących historii po tzw. okragłym stole i którymi jest łatwo manipulować.

  • J23 pisze:

   Ale ty jesteś ciemnym wyznawcą kaczora

 7. Olo pisze:

  No to ja na tzw ‚2’przejde się do um. Ciekawe czym po mnie spuszczą….zobaczymy komu tak. Wesoło będzie.

  • Anonim pisze:

   Ale obciach, zrób sobie Trójkę w gabinecie Makucha.

 8. Brwinowianin.org pisze:

  komuno wróć ? W Powiecie rządzi PO-KO-KOD (spadkobiercy PZPR) , więc zaczynają wprowadzać dawne komunistyczne „rozwiązania” ?
  Pamiętacie jak regularnie wyłączano za komuny prąd ?
  Dziś wracamy do tego.
  W sąsiednim Brwinowie gdzie władza również należy do PO-KO-KOD (tzw.”dobro wspólne”) wprowadzono zakaz podlewania ogródków 🙂 ha ha ha …Dobre!!!!
  – i nie chodzi o to że nie ma wody, bo Brwinów ma zasoby wody , którą mógłby obdzielić pół województwa, chodzi o to żeby dać mieszkańcom miasta poczucie, że jest problem z wodą. A wiecie dlaczego ??? 🙂
  – by móc podnosić ceny!
  TAK TAK, Pewne opcje POlityczne uczyniły sobie z urzadów miast i gmin prywatny folwark. Doją nas nieuzasadnienie!
  No ale tak brwinowienie wybieracie, nie miejcie potem pretensji że woda, ścieki i śmieci drożeją!
  Przestańcie wierzyć, że lokalne nazewnictwo ugrupowań jest apolityczne !
  NIE JEST. Obecnie rządzi nami PO-KO-KOD, i w POWIECIE I GMINACH i zaczynamy to odczuwać dobitnie.

  • Anonim pisze:

   PZPR to chyba jednak PiS? Niektórzy nawet oskarżali ówczesną opozycję. Zupełnie jak dzisiaj 🙁

  • monika pisze:

   prawda !

  • op pisze:

   Wytłumacz logicznie jaki związek ma Kosiński czy inny burmistrz z uchwaleniem prawa wodnego? Pewnie nawet nie wiesz o co chodzi. Podaj jeszcze jak zasób wody ma Brwinów bo jest to kluczowe w dyskusji.

 9. Mieszkanka pisze:

  Po co ludzi tak okłamywac? Przecież to nic innego jak zawsze. Czyli woda do piętra 1 jest, a ci z 4 nawet nie mają co liczyć na kroplę. No chyba, że o 3 w nocy ale to też nie zawsze. Więc nic nowego, za każdym razem tak samo wygląda „niższe ciśnienie wody” dla mieszkańców powyższego piętra niż pierwsze.

  • Anonim pisze:

   Otóż to. Przez głupie przesunięcia wody nie będzie przez cztery dni zamiast przez dwa.

 10. Ja pisze:

  Masło maślane. Oszukują tak jak oszukiwali. Nigdy nie było tak żeby w Pruszkowie był całkowity brak wody. Pruszków ma własne ujęcia i zawsze woda była, tylko ciśnienie było niższe. Do I, a często wyżej woda dochodziła. Czyli nic się nie zmienia. Prace będą. Na V piętrze wody nie będzie. Jedyna różnica jest taka, że w bliskiej przyszłości wody znowu nie będzie.

  • Anonim pisze:

   Wody nie będzie już na drugim piętrze. Na pierwszym ledwo poleci.

 11. niunio gomez pisze:

  jakie wysokie temperatury ? 30 st.C to optymalna tempertura cieplna. Żadne upały, czy skwary itp…zwyczajnie odczuwamy wówczas komfort termiczny. Chyba wolimy kiedy jest nam ciepło, niż kiedy musimy się dodatkowo przyodziewać ?

 12. Anonim pisze:

  Czyli nie będzie wyłączenia, ale i tak nie będzie wody? Zatem zamiast dwóch dni bez wody będą aż cztery dni bez wody. Brawo MPWiK, brawo miast Pruszków, brawo PSM.

 13. Gość Niedzielny pisze:

  brawo za myślenie!

  • Anonim pisze:

   Chyba za brak myślenia. Wody nie będzie i teraz i później.

   • Gość Niedzielny pisze:

    czytasz ze zrozumieniem, czy w szkołę kamieniami rzucałeś, jak trzeba było się uczyć?

    • Anonim pisze:

     @Gość Niedzielny – jasno napisali, że będzie obniżone ciśnienie, co w praktyce zawsze oznaczało brak dostaw wody. Ponieważ prace zostaną przełożone, wody nie będzie także później.

     • Gość Niedzielny pisze:

      Jak mieszkasz na 11 pietrze, może i ni będziesz miał, ja od 35 lat w Pruszkowie, w kilku różnych lokalizacjach i nie pamiętam, żeby zupełnie wody nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły