MPWiK kopie w Pruszkowie

Pruszków

Od ostatnich kilkunastu dni mieszkańcy Pruszkowa mogą zaobserwować wzmożone roboty związane z wodociągami. Niestety sposób prowadzenia inwestycji powoduje utrudnienia w mieście.

Wykonanie prac jest koniecznością. Niestety pruszkowska linia wodociągowa na wielu odcinkach jest już mocno wyeksploatowana. Jednak mieszkańcy zwracają uwagę, że sposób przeprowadzenia prac utrudnia im życie. – Przy chodniku znajdującym się w pobliżu skrzyżowania ul. Ceramicznej i al. Wojska Polskiego trwają jakieś roboty związane z wodociągami. Pracownicy kopiąc w ziemi jeżdżą po chodniku bardzo ciężkim sprzętem m.in. wywrotkami i koparkami. Nie tylko niszczą chodnik, ale skutecznie blokują przejście – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Jednak nie tylko piesi muszą szukać alternatywnych sposób aby ominąć roboty. Kierowcy również mają do czynienia z utrudnieniami na ul. Ceramicznej. Pracownicy zajmują tam jeden pas jezdni.

Nie tak dawno temu zakończone zostały prace związane z przebudową magistrali wodociągowej w al. Wojska Polskiego. Jaka inwestycja tym razem jest przeprowadzana na terenie Pruszkowa? – Trwają prace związane z przebudową blisko 60-metrowego odcinka przewodu wodociągowego DN 150 przy ul. Kubusia Puchatka na odc. od ul. Prusa do nr 68 wraz z wymianą zasuwy liniowej – mówi Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWiK.

Co jeśli zostanie uszkodzona nawierzchnia jezdni bądź chodnika? Spółka uspokaja, że wszystko co zostanie zniszczone ich działalnością będzie natychmiast naprawione. – Realizowane na zlecenie Spółki prace prowadzone są pod bezpośrednim nadzorem inspektorów MPWiK w m.st. Warszawie S.A. Miejsca prowadzonych prac są odpowiednio zabezpieczane oraz oznaczane tablicami informacyjnymi, a zajęcie terenu ustalane z ich zarządcami. Po zakończonych robotach ciągi pieszo-jezdne odtwarzane są do stanu poprzedniego – podkreśla Wojewódzka.

Przebudowa wspomnianego przewodu wodociągowego ma zakończyć się pod koniec maja.

pracuj.pl
Praca Pruszków

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.