MPWiK buduje nową magistralę. To koniec awarii?

Region

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji miasta stołecznego Warszawy podpisało umowę na budowę nowej magistrali wodociągowej, która ma doprowadzić wodę m.in. do Pruszkowa.

Awarie wodociągowe są zmorą mieszkańców pasma pruszkowskiego. Kłopot w tym że takie miejscowości jak Michałowice, Piastów czy Pruszków w wodę zasilane są tylko jedną magistralą, która biegnie wzdłuż Al. Jerozolimskich. Awaria lub konieczność przebudowy fragmentu wodociągu kończy się kilkugodzinną, a niekiedy nawet kilkudniową przerwa w dostawie wody.

Ta sytuacja ma się jednak skończyć. MPWiK wybuduje drugą magistralę, która doprowadzi wodę do Piastowa i Pruszkowa od strony północnej.

– W ramach umowy wykonawca, firma IDS-BUD S.A., zaprojektuje i wybuduje ok. 7,4 – kilometrowy odcinek magistrali wodociągowej o średnicy 800 mm. Trasa projektowanej magistrali będzie przebiegała w następujących ulicach: Powstańców Śląskich od skrzyżowania z ul. Człuchowską, Dźwigowej, Globusowej, Świerszcza, Chrościckiego, Pola Karolińskie, Cykady, Posagu 7 Panien, Gierdziejewskiego i Warszawskiej – informuje Marzena Wojewódzka, rzecznik prasowy MPWiK.

Warto przypomnieć, że w połowie 2018 roku została podpisana umowa na budowę 11-kilometrowej magistrali wodociągowej bezpośrednio na terenie miast Piastów i Pruszków; wartość przedsięwzięcia wynosi blisko 28 mln zł netto, która stanowi ważny element budowy systemu zapewnienia ciągłości dostaw wody na terenie pasma pruszkowskiego.

Nowa magistrala ma powstać w ciągu 48 miesięcy. Koszt inwestycji to 48,6 mln zł netto.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.