Możesz zdobyć indeks przed rekrutacją na studia

Region

Jeśli czujesz się mocny z przedmiotów maturalnych możesz zdobyć indeks na wyższą uczelnię już za miesiąc, tj. przed rozpoczęciem rekrutacji na studia. Wystarczy, że wystartujesz w konkursie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – „Start po indeks” i zajmiesz w nim jedno z trzech pierwszych miejsc.

Konkurs odbywa się corocznie podczas majowych dni szkoły SGGW, które w tym roku odbędą się 20 i 21 maja. Przeprowadzany jest z sześciu przedmiotów: biologii, chemii, matematyki, geografii, historii i fizyki. Do wyścigu o indeks mogą przystąpić tylko uczniowie klas maturalnych. Zakres konkursowych pytań obejmuje profil rozszerzony programu szkoły średniej z danego przedmiotu. Uczestnicy „Startu o indeks” zmierzą się z testem z wyżej wymienionych przedmiotów. Ten odbędzie się 21 maja – w sobotę na terenie kampusu SGGW, przy ul. Nowoursynowskiej 159. Start o godzinie 9.30.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie internetowe zgłoszenie wyłącznie na stronie startpoindeks.sggw.pl, w terminie do 10 maja, godziny 15.00. Lista zgłoszonych uczestników tworzy się automatycznie – on-line. Po zarejestrowaniu się w systemie należy sprawdzić swoje nazwisko na liście zgłoszonych. Zainteresowani kandydaci mogą zgłaszać się tylko z jednego z wymienionych przedmiotów. O tym, komu się poszczęściło także będzie wiadomo 21 maja. Uczelnia rozda w tym dniu 18 indeksów – dla trzech zwycięzców z każdego przedmiotu, tj. osób które uzyskają najwyższą punktację. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.