Most w Czubinie prawie gotowy

Brwinów

Trwają ostatnie prace związane z realizowaną przez powiat pruszkowski rozbudową drogi powiatowej nr 1509W w Czubinie oraz budową mostu.

W ramach przeprowadzonych prac został przebudowany odcinek drogi o długości ok. 135 m, a jezdnia została poszerzona do 6,6 m. Został zbudowany dwukierunkowy ciąg pieszo-rowerowy, który został ograniczony z zewnątrz barierą energochłonną, wyposażoną w poręcz. Stary wąski most na rzece Rokitnicy na granicy Czubina i Milęcina, na którym często dochodziło do wypadków i stłuczek, został rozebrany, a w jego miejsce zbudowano nowy, odpowiadający standardom technicznym. Wykonawca przebudował oświetlenie uliczne. Konieczne było także rozebranie starego wodociągu i zbudowanie nowego odcinka.

Prace zgodnie z umową mają się zakończyć 31 października br. Obecnie trwają już procedury budowlane dotyczące obowiązkowej kontroli inspektorów powiatowego nadzoru. Korzystanie z rozbudowanej drogi i mostu będzie możliwe po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Rozbudowa drogi i budowa nowego mostu nad rzeką Rokitnicą na granicy Czubina i Milęcina była długo oczekiwana nie tylko przez mieszkańców pobliskich miejscowości, lecz także całego powiatu pruszkowskiego. Wąski most na łuku drogi, na którym często dochodziło do wypadków i stłuczek, stwarzał niebezpieczeństwo zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Zdarzało się nawet, że samochody wpadały do rzeki. Sołtys Czubina i radna Rady Miejskiej Aldona Górniak zwracała uwagę na tę kwestię m.in. podczas debat o bezpieczeństwie organizowanych przez policję.

Koszt inwestycji to prawie 2 mln złotych. Powiat pruszkowski na jej realizację pozyskał dofinansowanie w kwocie 1 029 580,00 zł w ramach subwencji ogólnej budżetu państwa. Na realizację tego zadania pomoc finansową dla powiatu pruszkowskiego w wysokości 450 tysięcy złotych przekazała także gmina Brwinów.

Brwinow.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Most w Czubinie prawie gotowy”

 1. Czubek pisze:

  Ale piękny most

 2. brwinowianin pisze:

  Koń by się uśmiał, to już nawet nie jest śmieszne co robi lokalna władza z PO-KO! Mały mostek, STRATEGICZNA droga, którą zamknięto na ponad pół roku !!! I jeszcze możne należą się oklaski za to dla P. Kosińskiego ?!
  W tym czasie ekipa budowlańców zbudowała kilka ogromnych bloków na osiedlu Sportowa w Brwinowie…co jakby obrazuje jasno jak nas lokalna władza wałkuje

  • Anonim pisze:

   Zamknięcie trwało od 26 czerwca do 31 października. Z czego most został wybudowany do 12 października ,czyli 3,5 miesiąca.

   • Brwinowianin pisze:

    Robota na MAX 2- tygodnie !

    • Guns pisze:

     Hahaha. Z tej nienawiści do burmistrza i obecnej władzy kompromitujesz się z każdym kolejnym wpisem. Jeśli nie masz jakiegokolwiek pojęcia o prowadzeniu inwestycji drogowych to po prostu zamilknij, bo w twoich wypowiedziach nie ma krzty merytoryki a wylewa się niepotrzebny hejt.

     • Brwinowianin pisze:

      loginu „Brwinowianin” używa tu kilka osób, ale widzę, że wpisem zainteresowała się wreszcie właściwa osoba , której jak zwykle nienawiść aż wylewa się z rękawa. Tak Panie Kosiński, taki mostek to jest robota max. na 2-3 tygodnie jeśli firma codziennie realizuje zadanie, a czego w tym akurat przypadku NIE BYŁO.
      Proszę nie kłamać .

    • Gal Anonim pisze:

     Do: „„Brwinowianin”’
     Widzę, że za pisanie bzdur w Internecie nadal dostajecie 60 gr za wpis? Może było napisać 2 dni to zapłaciliby 120 gr? haha xD

     • Brwinowianin pisze:

      do gali anonima; a widziałeś ten most że piszesz takie brednie ? Ja byłem, widziałem…Droga byłą zamknięta z pół roku i żadnych robotników na froncie robót. Zresztą podobna sytuacja jest obecnie na ul. Pruszkowskiej.
      Nie emocjonujcie się tak bardzo, ja tylko stwierdzam fakty jak jest.

  • Bobik pisze:

   Ty pewnie byś taki mostek zrobił w dwa dni. Bohaterze dobrych zmian…

  • ccc pisze:

   A od kiedy Kosinski jest z PO-KO? Czyżby dla PiSiorow nie od nich to od razu z PO-KO?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły