Monika Sawicka nową radną

Pruszków

Po tym jak Zdzisław Sipiera objął stanowisko wojewody mazowieckiego w Radzie Powiatu Pruszkowskiego zostało wolne miejsce. Zajęła je Monika Sawicka.

Monika Sawicka (na zdjęciu od lewej) w 2014 roku była jedną z kandydatek z list Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Pruszkowskiego. Startowała z 18 miejsca, zdobyła 221 głosów, co dało jej czwarty wynik na całej liście, jednak nie wystarczyło do otrzymania mandatu.

Minęło półtora roku i znalazła się z składzie Rady Powiatu. Jak to możliwe? Zdzisław Sipiera był starostą pruszkowskim i radnym powiatu. W grudniu 2015 roku został powołany na stanowisko wojewody mazowieckiego, co sprawiło, że pozostawił po sobie dwa puste fotele. Nowego starostę pruszkowskiego poznaliśmy już w grudniu. Został nim Maksym Gołoś.

Na nazwisko nowej radnej trzeba było trochę poczekać. W takich przypadkach miejsce ustępującego radnego zajmuje osoba, która osiągnęła kolejny najlepszy wynik z danej listy wyborczej. Prawo i Sprawiedliwość w okręgu nr 1, czyli w Pruszkowie, uzyskało trzy mandaty. Zgodnie z logiką osoba z czwartym wynikiem jest tzw. rezerwową w przypadku wygaśnięcia mandatu któregoś z radnych. W tym przypadku mechanizm ten znalazł zastosowanie.

Podczas XIX sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego, która odbyła się 23 lutego Monika Sawicka złożyła ślubowanie. Tym samym Rada Powiatu Pruszkowskiego, która liczy 27 członków może już obradować w komplecie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.