Modernizacja poradni jeszcze w tym roku

Region

Miejscowa poradnia psychologiczno-pedagogiczna ma pod opieką prawie 20 tys. dzieci i młodzieży z całego powiatu. W dotychczasowej siedzibie praktycznie nie ma warunków do obsługi tak dużej liczby podopiecznych, dlatego jeszcze w tym roku placówka zostanie przeniesiona.

Zajęcia prowadzone przez grodziską poradnię bardzo chwalą sobie zarów-
no dzieci, jak i ich rodzice. Dzięki pomocy specjalistów wielu podopiecznym udało się pokonać trudności rozwojowe, dysfunkcje w liczeniu, pisaniu i czytaniu, zaburzenie emocji czy osobowości. – Zależy nam na udzielaniu sensownej pomocy dzieciom i młodzieży, które mają np. trudną sytuację domową, szkolną czy rówieśniczą – mówi Elżbieta Dudek, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim.

Obecnie poradnia mieści się w budynku przy ul. Bartniaka 24. Pracuje tu ok. 20 osób, a do ich dyspozycji jest tylko pięć gabinetów. To zdecydowanie za mało. W placówce odbywa się wiele spotkań, a np. przy przeprowadzaniu diagnozy z dzieckiem potrzebna jest kameralna, spokojna atmosfera.

– Specyfika naszej pracy wymaga szczególnych zabiegów, dobrej organizacji, a więc także większej powierzchni. Tymczasem warunki lokalowe mamy takie, że archiwum dokumentacji mieści się w gabinetach terapeutycznych, a w każdym pokoju znajduje się po kilka biurek. Już ponad dwadzieścia lat pracujemy w takim tłoku – mówi dyrektor placówki.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku poradnia zostanie przeniesiona do budynku przy ul. Bałtyckiej 30. Wcześniej mieściła się tutaj wojskowa komenda uzupełnień. Starostwo Powiatowe w Grodzisku, do którego należy budynek, otrzymało go jako darowiznę od skarbu państwa. Obecnie trwają tam prace adaptacyjne. Ze względu na to, że z poradni korzystają osoby niepełnosprawne, obiekt zostanie dostosowany do ich potrzeb, m.in. będzie tam zainstalowana specjalna winda.

Placówka zostanie przeniesiona do nowej siedziby najprawdopodobniej na przełomie drugiego i trzeciego kwartału. Planowany koszt inwestycji to około 200 tys. zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.