Modernizacja placu zabaw w Parku Kościuszki

Pruszków

Dobra wiadomość dla wszystkich dzieci oraz rodziców z Pruszkowa i okolic. Ruszyły prace związane z przebudową placu zabaw w Parku Kościuszki.

Wśród wielu mieszkańców panują opinie, że modernizacja placu zabaw jest zbędna. Mali Pruszkowianie nie podzielają tego zdania. Z głosem dzieci trudno jest dyskutować, o czym z pewnością przekonało się wielu rodziców. Maluchy będą miały miejsce wybudowane na miarę swoich potrzeb.

Władze Pruszkowa podjęły już wcześniej decyzję o modernizacji placu zabaw w centrum miasta. Obiekt ten będzie musiał spełniać kilka kryteriów. Nowy plac zabaw ma być estetyczny, funkcjonalny a przede wszystkim bezpieczny dla małych gości.

Obiekt będzie dostosowany również do zabaw dla dzieci niepełnosprawnych.

Na terenie parku Kościuszki zamontowane będą między innymi wieże ze zjeżdżalniami, trampoliny dla wózków, ścianki wspinaczkowe. Na placu znajdzie się również karuzela i huśtawka ważka dostosowana do niepełnosprawnych malców. Zamontowane będą również bujaki. Na placu zabaw powstanie także labirynt o wysokości 150 cm. Szykuje się nie lada gratka dla najmłodszych.

Zgodnie z założeniem Władz Pruszkowa plac ma być gotowy do wtorku 15 grudnia 2020 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Modernizacja placu zabaw w Parku Kościuszki”

 1. pruszkowian pisze:

  Brawo teraz będzie lepszy plac dla dzieci a sprzęt się niszczy i trzeba go wymieniać co jakiś czas

 2. Sylwia pisze:

  A może ktoś weźmie odpowiedzialność za te ciągłe zmiany i chyba nie do końca trafione pomysły, które realizowane są z naszych pieniędzy.
  Kiedyś był duży zielony klomb przy głównej alejce. Rośliny wykopano, wyłożono kostką i postawiono altankę dla piwoszy , żeby mogli napić się również w czasie deszczu.
  Przecież to jest park !!!!! Coraz w nim mniej zieleni , a władze realizują kolejne pomysły.

 3. P. pisze:

  Ile kosztowała modernizacja tego placu w ciągu ostatnich 2/3 lat?

 4. N. pisze:

  Poprawić oświetlenie w tej części parku!!!

 5. P. pisze:

  A co ze sprawnymi urządzeniami z istniejącego placu zabaw? W ostatnich latach wymieniana byla też powierzchnia, jaki był koszt tych miodernizacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły