Modernizacja magistrali wodociągowej wciąż trwa

Region

25 lipca o godz. 9.00 mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Ursus, gminy Michałowice oraz Piastowa i Pruszkowa borykają się z całkowitym brakiem wody lub spadkiem jej ciśnienia w kranach. Wszystko związane jest z modernizacją magistrali wodociągowej w Al. Jerozolimskich.

– W celu minimalizacji ilości przerw w dostawach wody prace modernizacyjne są prowadzone równolegle w dwóch lokalizacjach tj. na odcinkach magistrali od al. Obrońców Warszawy do ul. Spisaka oraz od ul. Żytniej do ul. Reymonta. Na czas przeprowadzenia modernizacji, wodociąg pozostaje wyłączony z użytku. Ze względu na średnicę przewodu (1 metr) oraz zakres prac realizowanych na blisko 2 kilometrowym odcinku magistrali, planowane przywrócenie dostaw wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin – poinformowało na swojej stronie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Jak twierdzi MPWiK modernizacja magistrali wodociągowej prowadzona jest w celi poprawy niezawodności pracy sieci. Roboty prowadzone są w trybie ciągłym i przebiegają zgodnie z harmonogramem. Więcej informacji ma pojawić się o godz. 22.00. Temat będziemy śledzić. 

Z uwagi na utrudnienia ustawiono beczkowozy. Gdzie? Lista znajduje się poniżej:

Pruszków
ul. Emancypantek róg Lalki
ul. Antka róg Placówki
ul. Sienkiewicza 1D
ul. Bolesława Prusa 35

Piastów
ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)
ul. Piłsudskiego 56

Gmina Michałowice
ul. Szkolna 15 (przy szkole)
ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11. Listopada

Reguły
ul. Wiejska róg ul. Krótkiej

Opacz Kolonia
ul. Centralna przy WKD

Ursus
ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego
ul. Wojciechowskiego 37
ul. Magnacka 3
ul. Ryżowa 48
ul. Warszawska 59
ul. Adamieckiego (przy 1 Maja).

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.