Mocno wieje. Utrudnienia na WKD [AKTUALIZACJA]

Region

Wtorkowa aura, choć słoneczna, nie należy do przyjemnych. Od rana mocno wieje, a porywiste podmuchy spowodowały m.in. kłopoty na linii WKD.

Szczególnie dotkliwie odczuwają to pasażerowie WKD. Przed godz. 10.00 na wysokości przystanku Warszawa Zachodnia na tory kolejki runęły elementy ogrodzenia z sąsiedniej posesji. Ruch pociągów początkowo został wstrzymany, a niektórzy podróżni zmuszeni byli wysiadać ze składów wprost na torowisko. Na czas usuwania elementów ogrodzenia WKD wprowadziła „wahadło” z częstotliwością kursowania co 70 minut.

Kłopoty spowodowane wiatrem pojawiły się także w Podkowie Leśnej.  Przed godz. 11.00 przewoźnik podał informację o przewróconym drzewie, które zerwało sieć trakcyjną. – Około godz. 10.50 na stacji Podkowa Leśna Główna po stronie południowo-zachodniej na wysokości rozjazdów w tory postojowe  doszło do osunięcia się drzewa z kompleksu parkowego. Drzewo uszkodziło sieć trakcyjną rozwieszoną nad torami w kierunku Warszawy oraz Grodziska Mazowieckiego, Milanówka oraz sieć 15 kV zasilającą podstacje trakcyjne – czytamy w komunikacie WKD. – Do czasu usunięcia drzewa ruch pociągów w obrębie stacji Podkowa Leśna Główna w obydwu kierunkach pozostaje wstrzymany. Na czas usuwania drzewa będzie niezbędne wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej w obrębie stacji oraz na przyległych do stacji odcinkach. Ruch pociągów zostaje wstrzymany do odwołania na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska-Komorów – zaznacza przewoźnik.

Sporo pracy mają też strażacy. OSP Piastów interweniowała przy ulicach Harcerskiej i Kosińskiego, gdzie drzewo także uszkodziło linię energetyczną.

AKTUALIZACJA godz. 12.00:

W związku z utrudnieniami na linii WKD do odwołania obowiązuje honorowanie wszystkich rodzajów biletów WKD w pociągach spółki „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. na odcinku Warszawa Śródmieście – Grodzisk Mazowiecki. Zostaje też uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa WKD na odcinku pomiędzy stacjami Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna – Komorów, zgodnie z przebiegiem i obsługą przystanków pośrednich określonych w ramach Trasy 2 i Trasy 3.

 

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “Mocno wieje. Utrudnienia na WKD [AKTUALIZACJA]”

 1. bilet wspólny pisze:

  Jak mocno wieje to może wywieje w końcu ten skostniały zarząd, który nie chce wspólnego biletu WKD-ZTM do Pruszkowa.

 2. Wilku starszy pisze:

  Co z niebieskimi tablicami które 2 tygodnie nie działają już??? Ruskie pół wieku temu już latali na księżyc a my się dopiero uczymy wyświetlać godzinę. W stolicy! Hańba!!!

  • Anonim pisze:

   Ruskie na księżyc, a ciebie na Marsa i robi się pięknie.

 3. none pisze:

  Czy WKD udostępnia jakiś aktualny kanał informacji o stanie sieci? Może jakaś apka na telefon? Albo chociażby kanał RSS na swojej stronie? Tak, żeby można było otrzymywać powiadomienia typu „wieje, drzewa na tory lecą, weź samochód” albo „ups, była stłuczka, będą opóźnienia…”.

 4. Anonim pisze:

  I gdzie są teraz obrońcy drzew przy WKD? Ostrzegaliśmy, ale nie słuchaliście.

 5. Pasażer WKD pisze:

  Może drzewa i krzaki powinny być przycięte do wysokości np. 6 metrów ? A zamiast tych próchniejących posadzić nowe .

 6. C pisze:

  Ciekawe co na to zwykli ludzie którzy rozumieją rolę przyrody? Otóż zwykli ludzie są zdania ze jest miejsce i dla drzew i dla kolei i nie trzeba wycinać wszystkich. Trzeba nam jak najwiecej drzew. Nie wycinać Rych które stwarzają marginalne ryzyko, dbać o drzewa i monitorować ich stan a wycinać te, których stan budzi wątpliwości.

 7. Anonim pisze:

  Środowisko ważniejsze jak kolej i transport poczekamy nie ma dziś kolejki to ruszy jutro nie ma co się spieszyć

  • Wilku Starszy pisze:

   Kolej, ludzie są ważniejsi niż drzewka. Drzewka posadzisz i wyrosną za jakiś czas. Spieszyć się trzeba. Mają kurla latać wkd-ki jak samoloty na odcinku Grodziska – W-wa. Płacę i wymagam

   • Anonim pisze:

    Ludzie są najmniej ważni i nie ważne ile ich zginie ludzie to chwasty którzy zniszczą wszystko dla mamony

 8. kocham naturę pisze:

  ogrodniku – wiatr wieje na całej Ziemi i wszędzie wyciąć bo może zagrozić ludziom? ludzie to najwięksi szkodnicy na tej Ziemi, wszystko wyciąć, zniszczyć i zabić, nawet siebie wzajemnie

  • cacko pisze:

   A sobie kochaj, naturę, lewaczko.

 9. ogrodnik pisze:

  No tak. Ale gdy jakiś czas temu pisało się i mówiło o tym, że jest przepis mówiący, że nie mogą drzewa rosnąc bliżej niż 15 metrów od osi toru, to wszystkie ekologiczne czarownice żeńskie, męskie i nijakie z powiatów grodziskiego i pruszkowskiego gwałtownie protestowały przeciwko „barbarzyńskiemu wycinaniu drzew” rosnących w niektórych miejscach trasy kolejki tak, że liście ocierały się o pojazdy. No to teraz macie pasztet i dobrze wam tak. I niech usuwają szkody spowodowane przez powalone drzewa ze dwa tygodnie, żebyście nabrali rozumu i więcej głupio nie protestowali.

  • badura pisze:

   Dobrze gadacie popieram, niech teraz ci pseudo ekolodzy noszą pasażerów na ”barana”.

  • Mk79 pisze:

   2 tygodnie usuwania szkód? Nie przesadzaj. Poza tym, takie rzeczy NIESTETY, ale zawsze moga sie zdarzyc. Przyjmujac argumentacje bezpieczeństwa, trzeba wyciac niemal 100% drzew. Przeciez moga sie zwalic nie tylki na tory, sle na domy, ulice, XHODNIKI. itd. Trzeba je kontrolowac i o nie dbac, a nie wycinac w pien!!!

   • ogrodnik. pisze:

    Bzdet. Słabiutkie „argumenty”.

 10. Anonim pisze:

  Ciekawe co na to ekolodzy broniący drzew?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły