Mobilne Centrum Edukacyjne zawita do Milanówka

Milanówek

W najbliższą w sobotę w Milanówku pojawi się specjalny Edu Truck, czyli ciężarówka wypełniona po brzegi nowymi technologiami i materiałami edukacyjnymi. Chętni wezmą udział w ciekawych warsztatach naukowych.

Mobilne Centrum Edukacji to projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Od dwóch lat to laboratorium na kółkach przemierza całą Polskę i zachęca do zapoznawania się z najnowszymi technologiami. – W zeszłym roku odwiedziliśmy przeszło 50 miejsc, przejechaliśmy prawie 15 000 km i przeprowadziliśmy ok. 500 godzin szkoleniowych, w których uczestniczyło ponad 5 000 osób. Nasze tegoroczne plany są równie ambitne! Po raz kolejny na organizowanych w MCE zajęciach pokażemy, jak można oswoić nowoczesne technologie i w łatwy sposób wprowadzić je do zajęć szkolnych – zapewniają organizatorzy.

Przystanek w Milanówku już w najbliższą sobotę. – Multimedialna klaso-pracownia „iLAB”, wirtualna rzeczywistość oraz gry 3D, to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji. Mamy także najnowsze urządzenia multimedialne, takie jak interaktywne: tablica, stół oraz flipchart a na nich ciekawe aplikacje do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla naszych odwiedzających w każdym wieku – zachęcają przedstawiciele Fundacji.

Mobilne Centrum Edukacji stanie przy Urzędzie Miasta (ul. Kościuszki 45) w godz. 11.00-15.00. Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmuje Milanowskie Centrum Kultury pod numerem 22 758 32 34.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.