Młodzieżowy PaT w Podkowie

Podkowa Leśna

Dzieci oraz młodzież narażone są na wiele niebezpieczeństw. Często policja oraz szkoły organizują spotkania, podczas których uczulają nastolatków na liczne problemy. W Podkowie Leśnej zaprezentowano ciekawą formę profilaktyki.

W sobotę, 28 listopada, w Podkowie Leśnej zjawiło się blisko 800 osób. Młodzież w Zespole Szkół Samorządowych spotkała się podczas I Miejskiego Przystanku PaT. Program „Profilaktyka a Ty” jest projektem Komendy Głównej Policji, który skierowany jest do nastolatków powyżej 13 roku życia.

Celem PaT jest promowanie wśród młodzieży wzajemnego szacunku oraz gotowości do niesienia pomocy. Program dotyka również problematyki agresji, uzależnień i przemocy. Warto zauważyć, że nie jest to zwykła „pogadanka” – Kompletnie inna formuła dotarcia do młodzieży z programem profilaktycznym, niż standardowe pogadanki, ogromne znaczenie też ma łamanie stereotypów postrzegania policji przez młodzież. Policjanci bawili się, tańczyli, prowadzili warsztaty samoobrony, byli pomocni. W mojej ocenie znakomity program, który mam nadzieję na stałe zagości w naszym mieście – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Jak wyglądało spotkanie? Uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. – Na Przystanku Pat w Podkowie Leśnej w godz. 9.00-24.00 zostało zorganizowanych 15 twórczych warsztatów: dziennikarskie, charakteryzacji, trening twórczego myślenia, teatralne, fotograficzne, Qigong, malowania na koszulkach, plastyczne, fizjoterapeutyczne, zumby, tańca jazzowego, samoobrony, krótkofalarskie, hip-hopowej mowy. Był również przemarsz przez miasto i wspólny taniec belgijki. Zresztą kilka minut skocznego tańca wykończył nie tylko mnie, ale i panią dyrektor szkoły, z którą miałem przyjemność tańczyć. Na zakończenie zagrał koncert zespół Bethel – opisuje Tusiński.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.