Młodzież miała pracować, a została na lodzie?

Podkowa Leśna

W Podkowie Leśnej urząd zorganizował wakacyjną pracę dla młodzieży. Chodziło o wykonywanie prac porządkowych. Tymczasem jedna z mieszkanek twierdzi, że z dnia na dzień program przerwano. Burmistrz w rozmowie z naszą redakcją wytłumaczył, że projekt od początku zaplanowano z kilkunastodniową przerwą między pracami.

– Jeśli to możliwe, proszę się przyjrzeć inicjatywie burmistrza z Podkowy Leśnej. Dzieci biorące udział w programie zostały z dnia na dzień na lodzie. Otrzymały mgliste tłumaczenia czemu program został zakończony (nawet nie w połowie). Podobno powodem jest remont urzędu i urlopy wszystkich pracowników. Tak duże przedsięwzięcie było chyba wcześniej planowane – napisała do nas czytelniczka Joanna.

Sprawę postanowiliśmy sprawdzić. Jednak szybko okazało się, że wszystko przebiega zgodnie z planem… – Od początku zapowiedzieliśmy, że praca będzie trwała od połowy do końca lipca i później od 20 sierpnia do końca miesiąca. Z taką przerwą, dlatego że młodzieży trzeba zorganizować pracę – powiedział nam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. – Część młodzieży zgłaszała się sukcesywnie. Nawet ktoś przyszedł w poniedziałek i pracował tylko dwa dni. W sumie przewinęło się ponad dwadzieścia osób – dodał.

Jakie dotychczas prace wykonała młodzież? – Przeróżne prace związane z porządkami z mieście, od pielenia po podlewanie zieleni, malowanie ławek i koszy – odpowiedział Tusiński.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.