Młodzi mężczyźni odpowiedzą za zniszczenia samochodów

Raszyn

W Raszynie trzej mężczyźni włamali się i uszkodzili sześć samochodów. Policjanci zatrzymali podejrzanych.

W nocy z soboty 30 na niedzielę 31 stycznia pruszkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o niszczeniu zaparkowanych samochodów w pobliżu ulicy Sportowej w Raszynie. Zgłaszający poinformowali funkcjonariuszy, że młodzi mężczyźni włamali się i wybili szyby w autach.

– Policjanci pojechali we wskazane miejsce. W pięciu pojazdach policjanci potwierdzili powybijane szyby, a w szóstym Smarcie wyłamane wszystkie drzwi oraz wybite szyby. Po kilkunastu minutach poszukiwań, na podstawie posiadanych informacji, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 lat. Podczas przeszukania u jednego z nich ujawniono kartę od Smarta. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Prowadzone przez raszyńskich policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania w niedzielę 31 stycznia po południu, 20-latka, który „towarzyszył” kolegom w dewastacji samochodów. Funkcjonariusze ustalili także czwartego, 15-latka, który brał udział w zdarzeniu. Po zebraniu materiału dowodowego, raszyńscy policjanci przedstawili podejrzanym zarzuty – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Straty, które powstały w wyniku tych przestępstw sięgają ponad 40 tys. zł – dodaje.

Trzej mężczyźni usłyszeli aż pięć zarzutów uszkodzenia mienia i kradzieży z włamaniem.

15-latek odpowie za swój czyn jako nieletni sprawca. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i dla nieletnich.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Młodzi mężczyźni odpowiedzą za zniszczenia samochodów”

  1. MARIAN PAZDZIOCH pisze:

    Zagnać do kopalni na odrobienie strat. Potem rozebrać do majtek i kazać im na mrozie trzymać ręcę w śniegu przez 2h aż odmarzną. Bydło i tyle

  2. Kasia pisze:

    Powinni zwrócić poszkodowanym pieniądze za uszkodzone samochody i jeszcze prace społeczne żeby się nauczyli!!!

  3. ONA pisze:

    to już są wypaczone geny, które nigdy się nie zmienią. Powinni ich odseparować od społeczeństwa na 10 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły