Milanowski dworzec na nowo

Milanówek

Już niedługo pasażerowie korzystający z dworca w Milanówku będą korzystać z odnowionego obiektu. Przetarg na jego przebudowę rozstrzygnięto.

PKP S.A. w lipcu ogłosiło przetarg na przebudowę milanowskiego dworca. Na koniec miesiąca minął termin składania ofert, ale dopiero 9 września spółka wybrała wykonawcę. Modernizację budynku przeprowadzi firma Woj-Art ze Skiernirewic. Cena była jedynym kryterium wyboru, a właśnie ten podmiot zaproponował niższą kwotę – bagatela – ponad 4,6 mln zł.

Jakie zadania stoją przed wykonawcą? Poza samą przebudową, musi on uzyskać pozwolenie konserwatorskie. Jest to niezbędny dokument, ponieważ układ urbanistyczno-konserwatorski jest wpisany do rejestru zabytków. To znaczy, że wystrój elewacji zewnętrznych, bryła, kąt dachu oraz wystrój zejścia do tunelu i holu dworca są chronione.

Przebudowa będzie obejmować: rozbiórkę dachu, wybranych ścian nośnych i działowych, zmianę otworów drzwiowych i okiennych. Dodatkowo w południowym skrzydle, od frontu zaplanowano zabudowanie ściany szklaną witryną. Po modernizacji budynek zyska hol pełniący funkcję poczekalni, kasę biletową, miejsce na lokal komercyjny, a także toalety. Całość będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na realizację zadania wykonawca ma 52 tygodnie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.