Milanowski basen wraca do życia

Milanówek

Wszelkie prace związane z uruchomieniem „otwartego” basenu w Milanówku są już na ostatniej prostej. Otwarcie planowane jest na 29 czerwca!

W ostatnich latach temat basenu w Milanówku stał się kontrowersyjny. Obiekt wyłączono z użytkowania w 2016 roku z powodu złego stanu technicznego. Wówczas informowano, że dno basenu jest popękane, beton płyty dennej złej jakości, a dodatkowo przestał on spełniać nowe przepisy dotyczące jakości wody na pływalniach (weszły w życie właśnie w 2016 r.). Zamknięcie tak lubianego miejsca spotkało się z ogromnym niezadowoleniem. I trudno się dziwić, bo próżno szukać w naszym regionie, a nawet i dalej, basenu „pod chmurką”.

Jednak w kwietniu, aktualny burmistrz Milanówka opublikował zaskakującą wiadomość. – Trwa porządkowanie terenu, niebawem ruszą prace remontowe niecki basenowe oraz zaplecza. Na 1 czerwca planowane jest rozpoczęcie napełniania basenu wodą – napisano wtedy na oficjalnej stronie miasta-ogrodu.

Jak widać na załączonych zdjęciach prace postępują, a właściwie te trudniejsze zostały już zakończone. Co prawda, nie udało się rozpocząć napełniania niecki basenowej na 1 czerwca, bo nastąpiło to kilka dni później (6 czerwca). Jednak to jedyny zarzut, o jaki można się przyczepić.

– Napełnianie basenu wodą rozpoczęliśmy 6 czerwca wieczorem. Proces ten będzie trwał od 5 do 7 dni, ponieważ jest to duży, pełnowymiarowy olimpijski basen – mówi Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka. – Niecka basenu została odpowiednio przygotowana. Najpierw wyrównano dno, wypełniono ubytki, położono warstwę izolacyjną z pianki, a następnie rozłożono specjalną folię. Każdy jej arkusz był zgrzewany na gorąco. Folia spowoduje, że basen wytrzyma 10 lat, bez większych remontów – dodaje.

Sam basen to nie wszystko. Pomyślano również o otaczającym go terenie, który jest jeszcze w trakcie przygotowania. – Zakończył się remont przebieralni, pojawiły się toalety dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia dla matek i ich dzieci. Rozłożyliśmy 1,5 tys. m kw. trawy z rolki, chcemy stworzyć też mini park linowy, oczywiście dostępne będzie boisko do gry w piłkę plażową. Na terenie basenu pojawi się również namiot z animatorem, który uatrakcyjni czas najmłodszym – wyjaśnia Remiszewski.

Dodatkowo pojawi się stacja monitorowania wody, która jest jednym z nowych wymogów dotyczących takich miejsc. Co więcej, mieszkańcy będą mogli sprawdzać stan wody online. Według zapowiedzi burmistrza oficjalne otwarcie basenu planowane jest na 29 czerwca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Milanowski basen wraca do życia”

  1. john pisze:

    pamietam, koniec lat 90tych, skusilem sie na ten basen. Wszedlem, czysta woda, tlum ludzi poza basanem, w basenie garstka. zastanawialo mnie dlaczego. Byla zarabiscie zimna woda.! Zrezygnowalem, po tym jak autochton powiedzial ze ona taka zawsze…

  2. Brwinowianin pisze:

    Milanówk czy Grodzisk to inny świat…W Brwinowie mówiło się o basenie kilkanaście lat temu, kiedy obecny Burmistrz Kosiński nawet jeszcze nie wiedział o istnieniu takiej miejscowości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły