Milanowska straż usuwa wraki z ulic

Milanówek

Straż Miejska w Milanówku kontynuuje usuwanie nieużytkowane pojazdy zalegające w pasach drogowych na terenie miasta.

– Od początku lutego funkcjonariusze Straży Miejskiej w Milanówku usunęli już dwa pojazdy w trybie art. 50a Prawa o ruchu drogowym. Działania nie tylko poprawiają wizerunek „Miasta-Ogrodu”, ale przede wszystkim mieszkańcy zyskują dodatkową, wolną przestrzeń postojową dla swoich pojazdów – informują milanowscy strażnicy.

Zalegający wrak może zgłosić każdy mieszkaniec Milanówka. Gdy zauważycie taki pojazd wystarczy zadzwonić na numer alarmowy straży miejskiej, czyli 986.

Usuwane są pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych, bądź takie, których stan wskazuje na to, że nie są używane. Pojazd nieużytkowany, który został usunięty z drogi, zostaje odholowany na wyznaczony parking strzeżony. Nie jest to jednak usługa bezpłatna i właściciel pojazdu musi uiścić opłatę za usunięcie i przechowanie pojazdu na parkingu strzeżonym. Ma na to maksymalnie 6 miesięcy, bo po tym okresie pojazd przechodzi na własność gminy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “Milanowska straż usuwa wraki z ulic”

 1. BOT pisze:

  JUŻ DWA!!!! Ale akcja! Duma na całą Polskę! Strażnicy z dumą ogłaszają akcję usunięcia aż dwu wraków. Sukces na miarę tej formacji!

 2. Hi pisze:

  Brawo!!!
  Ciekawe kiedy takie porządki będą w Piastowie.administracje spółdzielni nic nie robią.dookola śmieci .rady osiedla —- radzą!!!! A my zarastamy bródem.sprzatanie raz w tygodniu przez wynajętą firmę którą
  Mieszkańcy blokowiska utrzymują .Gospodarzy brak bo sie nie oplaci zatrudniać.Kto to wymyślił.ZARASTAMY BRÓD EM !!!!!!! XXI w wieku!!!!!

 3. realista pisze:

  w Pruszkowie ul Sprawiedliwości tuż przy Biedronce stoi a w zasadzie wrasta w ziemię Renault Espace. Zawsze brak wolnych miejsc a tutaj ogromne dodatkowe ‚drzewo’ sobie stoi 🙂 Czemu właściciel nic z takim ‚fantem’ nie zrobi?

 4. gość pisze:

  Do Pani asi, proszę zgłosić do SM i poczekać na efekty.

 5. Gosciu pisze:

  Nareszcie

 6. obserwator pisze:

  Hasłem wyborczym Pana Konrada było usunięcia wszystkich wraków z terenu Pruszkowa .
  Broda osiwiała, a wraki jak stały tak stoją !!!

 7. Jacek pisze:

  Ukradli mi tablice, a kilka dni później Bezprawnie odholowali pojazd. Jadę właśnie do adwokata.

 8. Wilku frasobliwy pisze:

  Brać się za te smieciuchy! Stoi to to, nieużywane i razi szpetota! Właściciel niech buli i to słono!!!

  • Jey pisze:

   W Pruszkowie przy ul. Działkowej w zaroślach stoi chyba kilkanaście takich złomów. Dlaczego nikt nie zawraca na to uwagi, płyny pewnie wyciekają z tych wraków i zatruwają środowisko. Kto za to odpowiada. Wygląda to obskurnie jak i cała ta zaniedbana ulica z tym ugorem i badylem po boku tej dziurawej niby szosy.

 9. Gość pisze:

  Ciekawe kiedy w Pruszkowie odbędą się takie porządki

  • Sowa pisze:

   Pruszków usuwa pojazdy. Tylko każdemu się wydaje że zadzwoni i zaraz przyjadą i zabiorą. Czasami trudno dotrzeć, ustalić właściciela (miesiąc czasami dłużej) . Przy ,,Tatrach” Pruszkowa mają parking i się zapełnia , pomału bo pomału ale sprzątają wraki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły