Milanówek: ws. Turczynka wszystko jest możliwe

Region

Centrum Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów lub nawet sprzedaż - w sprawie kompleksu Turczynek w Milanówku wszystko jest możliwe.

Miesiąc temu powstało Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów, w skład którego wchodzi Brwinów, Podkowa Leśna i Milanówek. Wiele głosów mówiło wówczas, że centrum tego „tworu” mogą zostać wille Turczynek. Budynki są jednak w opłakanym stanie i, aby mogły spełniać jakąkolwiek funkcję, muszą przejść gruntowną modernizację. Tymczasem w kompleksie nie widać żadnych prac.

– Obecnie jest za wcześnie na konkrety. Do końca września sprawa jest zupełnie otwarta – zastrzega Jerzy Wysocki, burmistrz Milanówka. – Do tego czasu Stowarzyszenie Miast Ogrodów otrzyma odpowiedź od Regionalnego Programu Operacyjnego ws. dofinansowania – wyjaśnia.

W grę wchodzi remont Turczynka i utworzenie centrum PTO. Możliwe jest również rozszerzenie na Centrum Miast Ogrodów – gdyby dołączył samorząd województwa mazowieckiego i inwestorzy prywatni. Burmistrz Wysocki nie wyklucza także sprzedaży kompleksu.

Kompleks Turczynek jest wpisany do rejestru zabytków. Po ostatniej wizytacji Milanówek, według słów Wysockiego, otrzymał zalecenia, aby do końca pierwszego kwartału przyszłego roku przedstawić konserwatorowi dalsze plany rozwoju.

Turczynek to kompleks zieleni wraz z dwoma willami, które powstały na początku XX wieku. Miasto Milanówek przejęło nieruchomość w 2008 roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.